İngiltere Russell Group Üniversiteleri

Russell Group Universities

Learn more about the Russell Group and
which UK universities are a part of it.

Russell Group Üniversiteleri

Russell Group Nedir?

Russell Group, araştırma odaklı ve seçkin eğitim ve öğretim deneyimlerine odaklanmış ve ortak bir taahhüde sahip olan, 24 yoğun araştırma yapan İngiltere üniversitesi kolektifidir. Russell Group ilk olarak 1994'te kuruldu ve 2018'de dünyanın en iyi on üniversitesinden dördü - OxfordCambridgeImperial ve UCL - Russell Group üyeleridir.

 

Russell Grubunun amacı nedir?

Russell Group üniversiteleri, kendi aralarında tüm araştırma hibelerinin üçte ikisini alır ve bu da Birleşik Krallık'taki entelektüel, kültürel ve ekonomik faktörlere büyük bir katkıda bulunmalarını sağlar. Bunun sonucu olarak, en iyi öğrenciler ve akademisyenler Russell Group kurumlarında çalışmak için seçilmiştir. Çeşitli konularda ve disiplinlerde dünya lideri araştırmalar üreten Russell Group üniversiteleri, Birleşik Krallık'ta ve ekonomisinin sağlığında önemli bir rol oynamaktadır.

Bir öğrenci perspektifinden, daha iyi istihdam edilebilirlik ve öğrenci memnuniyeti oranlarına sahiplerdir, ayrıca  daha yüksek bir öğrenci-personel oranı vardır.

Russell Group Üniversiteleri Listesi

 

İngiltere'de Eğitim Alın

Yukarıdaki üniversitelerden birinde okumak mı istiyorsunuz? SI-UK, gereksinimlerinize uygun bir dizi uygulama hizmetiyle başvurmanıza yardımcı olabilir. Alternatif olarak, geleceğinize karar vermenize yardımcı olabileceğimiz ve UCAS başvurunuzu göndermenize yardımcı olabileceğimiz, Ankara veya İstanbul'da ücretsiz danışmanlık için bizi ziyaret edin.

 

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi