İngiltere'de Sosyal Bilimler Eğitimi

İngiltere'de Sosyal Bilimler Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve Liberal Sanatlar için sıralama.

İngiltere'de Sosyal Bilimler Eğitimi

Sosyal Bilimlere Giriş

Temel bilimler (tarih, hukuk, ekonomi), yaşam bilimleri (kimya, fizik, jeoloji) ve beşeri bilimler (sanat, dilbilim, etik) alanlarını kapsayan Sosyal Bilimler dünyanın en eski alanlarından birisidir. Temel bilimler dereceleri birçok disiplini içerdiği için size kendi çalışma yolunuzu çizme şansı sunar. Diğer lisans programlarında bulunmayan bir özgürlük temel bilimlerde mevcuttur ve bu, kariyer adımlarınızın farklılaşabilmesine olmasına olanak sağlar.

Sosyal Bilimlerde Kariyer

Temel bilimler derecesi, geniş bir alanda kazandığınız bilgi derinliği nedeniyle sizi birbirinden farklı sektörlerde çalışabilmeye hazırlayacaktır. Mezunları öğretmenlik, yayıncılık, pazarlama, uluslararası ilişkiler, devlet kademeleri, medya, hukuk vb. birçok alanda pozisyon bulmayı umabilir.

Temel bilimler bölümü lisansüstü eğitim için de popüler bir tercihtir. Herhangi bir dalda lisans diplomanızın bulunması yeterlidir.

Sosyal Bilimler Bölümüne Giriş Gereklilikleri  

  • Typical International Baccalaureate requirements: Minimum 34 puan.
  • Typical A-levels requirements: AAB.
  • Typical IELTS requirements: 6.0 ortalama, herhangi bir bölüm 5.5’tan düşük olmamak kaydıyla.
IELTS Hazırlık Sınıfları

Eğer siz de Temel Bilimler eğitiminize başlamadan önce IELTS skorunuzu geliştirmeye ihtiyaç duyuyorsanız hemen İstanbul-Taksim’deki ofisimizde IELTS sınıflarımıza kayıt olun. 

İngiltere’deki üniversiteler için giriş gerekliliklerinin okuldan okula farklılık gösterebileceğini unutmayın..

İngiltere’de Nerede Sosyal Bilimler okuyabilirim?

Sosyal Bilimler alanında en iyi üniversiteler için aşağıdaki listemize göz atın:

Sosyal Bilimlere Başvur

Eğer siz de İngiltere’de Temel Bilimler bölümüyle ilgilendiyseniz ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden hemen şimdi faydalanın. Premium Servisimizden faydalanırsanız eğer en az bir İngiliz Üniversitesinden kabulünüzü garanti altına almış olursunuz.

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi