Oxbridge başvuru süreci, Cambridge ve Oxford üniversiteleri başvuruları

Oxbridge Başvuru Süreci

Oxbridge'e müracat edecek öğrenciler için
mülakat ve admissions test detayları bilmeniz gerekenler

Oxbridge Başvuru Süreci

Oxbridge başvuru süreci biraz uzun sürebilir. Bu süreçte üniversite seçimi, kayıt-kabul sınavları, eğitmenlerle yapılan yoğun mülakatlar  yer alır. Oxford ve Cambridge’e son başvuru tarihi 15 Ekim’dir.

Oxbridge Koleji seçin

Belirli bir üniversiteye başvurmanız tavsiye edilse deaçık başvurular da yapılabilmektedir. Seçim yaparken öğrenciler, istedikleri bölümün üniversitede yer alıp almadığını, üniversitenin akademik tarihini ve kişisel ilgi ve hobilerinize yakın olup olmadığını öğrenmelidir. Tüm üniversiteler lisans veya yükseklisans bölümleri sunmadığından araştırmak çok önemlidir.

Oxbridge Admissions Testi

Şu an Oxbride’e yapılan birçok başvuruda, mülakata çağrılmadan önce admissions sınavına girmeniz beklenmektedir. Bütün Oxbridge bölümleri için bu geçerli değildir ve kadronun tercihlerine göre bu sınava girmeniz talep edilmektedir. Oxbridge Admissions Tests hakkında daha çok bilgi alın.

Oxbridge Mülakat

Temel başvuru aşaması ve ardından gelen admissions sınavından geçtiyseniz, Oxbridge başvurusunun son aşaması mülakatı vermektir.

Oxbridge mülakatları üniversiteye göre değişmektedir. Mülakat esnasında öğrencilerden, yaratıcı ve alışılmışın dışındaki sorulara cevap verirken görülmeyeni analiz etmeleri beklenir. Oxbridge mülakatları Aralık ayı boyunca devam eder.

Oxbridge Başvuru Tavsiyesi

Oxbridge başvuru süreci ve gereksinimleri hakkındaki sorularınız için bugün bir ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi