York St John Üniversitesi
York St John Üniversitesi

Rank

York St John Üniversitesi Ranking

102

location

York St John Üniversitesi Location

North England

York St John Üniversitesi

Rank

University Ranking

102

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

York St John Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon York, England
Kuruluş Tarihi 1841
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 6.2%
Öne Çıkan Bölümler Din Bilimleri, Fizyoterapi, Psikoloji
Uluslararası Ücretler £10,000-11,500
Temel Bilgiler
Lokasyon York, England
Kuruluş Tarihi 1841
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 6.2%
Öne Çıkan Bölümler Din Bilimleri, Fizyoterapi, Psikoloji
Uluslararası Ücretler £10,000-11,500

Genel Bakış

York St John Üniversitesi, 1841'de York'ta erkekler için ve 1846'da kadınlar için kurulan Anglikan öğretmen eğitim kolejlerinden ikisinden oluşmaktadır. 2006 yılında üniversite statüsüme getirtilmiştir Okul York şehrindeki tek bir kampüste bulunmaktadır. Halen yaklaşık 6.000 öğrenci eğitim almaktadır.

Üniversitenin devam eden dini ve öğretim geleneklerinin bir sonucu olarak teoloji, hemşirelik, yaşam bilimleri ve eğitim en popüler ve iyi bilinen konulardır. Sanat Fakültesi, ulusal düzeyde başarılı bir performans sergiliyor ve yakın zamanda yaratıcılıkta mükemmeliyet statüsü için ulusal bir merkez seçilmiştir. Kampuse, yakın bir zamanda 91 milyon £ yatırım yapılmıştır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Üniversiteinin Havaalanı  karşılama hizmeti mevcuttur. Uluslararası Ofis, vizeler ve göçle tavsiyelerde bulunur. York St John, çeşitli sınıflarda kurslar, haftalık konuşma sınıfları ve oturumda hazırlanan programlar gibi farklı zamanlarda İngilizce destek kursları sunmaktadır. Buna ek olarak, Öğrenci Birliği, dostlukları teşvik etmek için uluslararası ve İngiliz öğrencileri bir araya getiren Global Friends adlı projeyi yönetmektedir.

Sıralama

  • 2017 yılında The Times University Guide tarafından 110. sırada
  • 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından 104.sırada gösterilmiştir.

Konaklama

York St John, tüm birinci sınıf öğrencilerine konaklama konusunda öncelik verir. Konaklama birimleri, şehir genelinde 20 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmakatadır. Çoğu oda, ortak mutfak ve banyo olanakları bulunan tek kişilik çalışma yatak odalarıdır, ancak bir dizi en-suite çalışma yatak odası da mevcuttur. Konaklama Ekibi, özel kiralık konutlarda yaşamak isteyen tüm öğrenciler için bir tanışma etkinliği düzenler. 

Lokasyon

Üniversite, kuzeydeki York şehrinin merkezinde büyük ve tek kampüste bulunmaktadır. MS 71'de Romalılar tarafından kurulan York, İngiltere'nin iki başpiskoposu ve etkileyici York Minster katedralinden biri olan İngiltere'nin kuzeyindeki dini başkentidir. Bazı bölümlerde orijinal Roma şehir surlarına dayanan çeşitli mimariye sahiptir.

York çok sayıda tiyatro ve konser salonu ile küçük bağımsız sinemalar ve restoranlar bulunan bir kültür kentidir. Efsaneye göre, kentte tek başına 365 pub vardır, Newcastle ve Birmingham gibi yakındaki şehirlerde daha büyük gece kulüpleri bulunacak.

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi