University of Winchester
University of Winchester

Rank

University of Winchester Ranking

98

location

University of Winchester Location

South England

University of Winchester

Rank

University Ranking

98

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Winchester, England
Kuruluş Tarihi 1840
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 7.2%
Öne Çıkan Bölümler Sanat, İşletme, Spor
Uluslararası Ücretler £11,600
Temel Bilgiler
Lokasyon Winchester, England
Kuruluş Tarihi 1840
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 7.2%
Öne Çıkan Bölümler Sanat, İşletme, Spor
Uluslararası Ücretler £11,600

Genel Bakış

Winchester Üniversitesi, South Downs'da İngiltere'nin güney kıyısına yakın bir konumdadır. Bir katedral şehri olan Winchester, 2008'de üniversite statüsüne erişti ve şu anda yaklaşık 7,000 kayıtlı öğrenci barındırmaktadır.

National Student Survey 2015 ile Winchester İngiltere öğrenci memnuniyeti anketinde 4. sırada yer aldı. Son sınıf lisans öğrencileri tarafından değerlendirildiğinde Amerikan Dili, Arkeoloji, İşletme, Koreografi ve Dans, Dijital Medya Tasarımı, Dijital Medya Geliştirme, Eğitim Araştırmaları (Erken Çocukluk), Etkinlik Yönetimi, Tarih ve Ortaçağ Dünyası, Tarih ve Modern Dünya, Medya Üretimi, Medya Araştırmaları ve Siyaset ve Küresel Çalışmalar, Sağlık Topluluğu ve Sosyal Bakım Çalışmalarında % 100 genel öğrenci memnuniyetine sahiptir.

Üniversitenin kültürü rahat bir şekilde öğrencilere yeni kurulmuş topluluklar ile eğitimler vererek gerek çalışma gerekse de sosyal hayatını da rahatlatabilmesi için çalışmalar yapılması üzerinedir. Winchester son yıllarda çok büyük bir gelişme kat ederek öğrenci grupları ile verimli çalışmaları sayesinden National Student Survey verilerine göre en önemli sıralardan birinde yer almıştır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Uluslararası öğrenciler birçok özel imkandan faydalanabilmektedir. Bunlara gelmeden önce danışmanlık hizmeti, havaalanı karşılaması, İngiltere’deki yaşama uyum sağlamasını kolaylaştıran eğitimler, eğitim ve kültür üzerine atölye çalışmaları verilmektedir. Öğrenci destek danışmanlarınızdan her daim akademik ve kişisel sorunlarınız hakkında yardımcı olmaları için destek alabilirsiniz. Üniversite ayrıca uluslararası öğrencilerin Winchester’daki hayata daha kolay adapte olabilmeleri için destek sağlamak amacıyla öğrenci birlikleriyle iş birliği yapmaktadır.

Sıralama

  • 72. (the Times University Guide 2017)
  • 63. (the Guardian University Guide 2017)

2014 Research Excellence Framework verilerine göre verilen eğitimin 82%’si dünya kalitesinin üstündedir.

Konaklama

Winchester Üniversitesi, uluslararası öğrencilere eğitim süresince üniversite çevresinde konaklama ihtiyacını giderme garantisi vermektedir. Winchester’da hem kampüs içi hem de kampüs dışı konaklama imkanı sunulmaktadır. Aynı zamanda isteyen öğrenciler için özel kiralık evler de bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 1500 öğrenci yurtlarda konaklayabilmektedir. Bunlar için özel banyolu ve yemekli gibi seçenekler mevcuttur. Eski sistem genelde öğrenci köylerine veya 6 kişilik öğrenci gruplarının tek bir mutfağı olan küçük dairelere yerleştirildiği sisteme dayanmaktadır. Yanı sıra bunlara antrelerde paylaşımlı banyolar ek olarak yer almaktadır.

Lokasyon

Winchester Üniversitesi kampüsü, Londra'dan bir saat uzaklıktaki Winchester kent merkezine yürüme mesafesinde yer almaktadır. Yüce Alfred tarafından Wessex Krallığının başkenti seçilen eski bir katedral şehridir. Ayrıca Kral Artur’un yuvarlak masa efsanesi de bu şehirde gerçekleşmiştir. Günümüzde şehir eskiden gelen edebi mirası tüm güzelliğiyle içinde barındırmaktadır. Ayrıca, her saat canlı bir sosyal ortam yaratacak birçok bar, kafe ve restoran bulunmaktadır

Ayrıca ilginizi çekebilir...

2017 Yüksek Öğrenim Ödülleri Adayları Açıklandı

İngiltere'de yüksek öğrenim dalında Oscar olarak tanınan 2017 Times Yüksek Öğretim ödülleri adayları açıklandı. Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi