UWE Bristol Üniversitesi
UWE Bristol Üniversitesi

Rank

UWE Bristol Üniversitesi Ranking

58

location

UWE Bristol Üniversitesi Location

South England

UWE Bristol Üniversitesi UWE Bristol Üniversitesi

Rank

University Ranking

58

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Bristol, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 12%
Öne Çıkan Bölümler Mimarlık, Sosyal Hizmetler
Uluslararası Ücretler £13,000-14,500
Temel Bilgiler
Lokasyon Bristol, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 12%
Öne Çıkan Bölümler Mimarlık, Sosyal Hizmetler
Uluslararası Ücretler £13,000-14,500

Genel Bakış

UWE Bristol, çok çeşitli alanlarda saygın bölümler ve yüksek istihdam fırsatları sunan gelişmekte olan modern bir üniversitedir. İngiltere'nin en hareketli şehirlerinden birinde bulunan UWE Bristol, 27.000'in üzerinde öğrenci, 250.000 mezunu ve 3000 çalışanı bulunan köklü bir üniversitedir. Britanya'nın ve dünyanın dört tarafındaki 140 farklı ülkeden Bristol’e gelen öğrenciler, burayı çalışmak ve eğitim görmek için farklı ve ilginç bir yer haline getiriyor.

Öğretim

Lisans, lisansüstü, mesleki ve kısa kurs seviyesinde 600'den fazla bölümü olan Bristol, sanat, yaratıcı endüstri, sağlık, bilim, iş, hukuk, çevre ve teknoloji disiplinlerinde geniş bir yelpazede eğitim imkanı sunmaktadır.

Üniversite

öğretim kalitesi ve öğrenci deneyimiyle bir bütün olarak tanınmaktadır.

CERN, Rolls Royce, NHS, Aardman Animation ve BBC gibi önde gelen şirketlerle  kurulan yakın ilişkiler,  kurslar için doğru içerik geliştirmek ve öğrencileri çeşitli mesleki fırsatlara açık hale getirmek için yardımcı olmaktadır.

Kampüsler

UWE Bristol, Bristol ve çevresindeki üç kampüsün yanı sıra Gloucester ve Hartpury Koleji  gibi yerlerde yayılmış 14 farklı bölüme sahiptir

UWE Bristol ayrıca, öğrencilerin başarılı olmak için ihtiyaç duydukları her şeye erişebilmeleri için ihtiyaç duydukları, 20.000 poundluk, günümüz ve 2020 yılları arasında yeni state of the art öğrenme mekanları ve konaklama alanlarında harcanacak tesis ve kaynaklara yoğun bir şekilde yatırım yaptı.

Araştırma ve Daha Geniş Etki

UWE Bristol akademisyenleri öğretim yanında birçok ilginç alanda – robotlardan  görünüm sorunlarına kadar - ulusal ve uluslararası alanda ünlü araştırmalar üzerinde çalışmaktadır. Üniversite, araştırmalarının bilgi alışverişi, bilim iletişimi, ortaklıklar ve iş yeniliği ve büyümeyi destekleyerek topluma ve ekonomiye katkıda bulunmasını sağlamaktadır. UWE, aynı zamanda kentimizde ve daha geniş bir bölgede çok aktif bir rol oynamaktadır ve pek çok işveren ve kuruluş tarafından mezun işe alımları için üniversiteye gidilmektedir

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

UWE Bristol, Ocak ve Eylül aylarında yeni öğrenciler için havaalanından ulaşım hizmeti ve dönemin ilk haftaları boyunca yönlendirme etkinlikleri sunmaktadır. Öğrenciler ayrıca, yıl boyunca İngiliz Dili ve Akademik Beceriler dersleri merkezi tarafından sağlanan ücretsiz İngilizce dersleri alabilmektedir.

Sıralama

  • Times Üniversite Rehberinde 2017'de 60.sırada 
  • Guardian Üniversite Rehberi 2017'de 68. sırada

Konaklama

UWE Bristol, her yıl haziran sonuna kadar konaklama başvurusu yapan tüm tam zamanlı öğrenciler için üniversite tarafından onaylanmış konaklama garantisi verir. Toplamda yaklaşık 4.500 oda mevcuttur ve tüm UWE Bristol'a ait konaklamalar gece boyu güvenlik, wifi, içerik sigortası ve çamaşırhane olanakları içermektedir.

Lokasyon

Bristol Üniversitesi, gelişen, ekonomik ve yaratıcı bir şehir olan en büyük kent olan Bristol'un güneybatısında yer alır. Bristol, The Sunday Times tarafından 2015 yılında zengin geçmişi, canlı kültürü ve yakındaki kırsal alanları ve sahilleri ile en ideal yaşam ve öğrenme için 'İngiltere'nin en yaşanabilir şehri' seçilmiştir. Ayrıca, bağımsız mağazalar, kafeler ve restoranlar arasından seçkin bir ürün yelpazesine sahip, en iyi alışveriş yerlerinden biridir.

Bristol, Londra'ya trenle sadece 90 dakika ve Bath'a 15 dakika uzaklıkta bir konumdadır. Şehrin, Avrupa’nın ana destinasyonlarına uçuş sağlayan uluslararası bir havaalanı var.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

UWE Bristol’de Gazetecilik, Medya ve Halkla İlişkiler

Bristol'un Londra dışında yaratıcı endüstrilerin en yoğun olduğu, canlı ve yenilikçi bir medya merkezi olduğunu biliyor muydunuz? UWE Bristol’de… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi