Teesside Üniversitesi
Teesside Üniversitesi

Rank

Teesside Üniversitesi Ranking

87

location

Teesside Üniversitesi Location

North England

Teesside Üniversitesi

Rank

University Ranking

87

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Middlesbrough, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 4%
Öne Çıkan Bölümler Oyun Tasarımı, Mühendislik, Hemşirelik
Uluslararası Ücretler £10,750
Temel Bilgiler
Lokasyon Middlesbrough, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 4%
Öne Çıkan Bölümler Oyun Tasarımı, Mühendislik, Hemşirelik
Uluslararası Ücretler £10,750

Genel Bakış

Teesside Üniversitesi, 1992 yılında üniversite statüsüne getirlmiştir. İngiltere'nin kuzey doğusundaki Middlesbrough şehrinde bulunmaktadır. Şu anda 30 binin üzerinde tam zamanlı ve yarı zamanlı öğrenci kayıtlıdır ve Times Yüksek Öğrenim Ödülünü kazanan ilk modern üniversitedir. 1992'den beri, öğretim kalitesinde mükemmellik için dokuz Ulusal Öğretmen Kardeşlik ödülünü kazanmıştır. Teesside Üniversitesi, girişim ve iş dünyası alanında üstün çalışmalar için 2013 yılında Kraliçe'nin Yıldönümü Ödülü'ne layık görülmüştür.

Üniversite, adli tıp, spor ve egzersiz, bilgisayar oyunları tasarımı ve animasyon alanlarında yüksek performans göstermiştir. Bu başarılar profesyonel kurumlar tarafından akredite edilmiştir. Teesside Üniversitesi mezunlarını ayrıldıktan sonra en az iki yıl boyunca istihdam konusunda desteklemektedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Teesside Üniversitesi yurtdışından gelen yabancı öğrencilere karşılama ve selamlıyorum hizmeti sunar ve bir oryantasyon programı da yeni gelenlerin bölgeye yerleşmesine yardımcı olacaktır. Yerel ve üniversite yetkilileri ile yapılan görüşmeler ve atölyeler ve uluslararası öğrenci danışmanlarıyla yapılan görüşmeler, yıl boyunca destek sağlamaya yardımcı olacak.

İngilizce seviyesini yükseltmek isteyen öğrencilerin yanı sıra mevcut öğrenciler tarafından işletilen daha gayri resmi Uluslararası İngilizce Dil Kafesi için hazırlık öncesi ve mesleki İngilizce dil kursları mevcuttur.

Sıralama

  • 2017 yılında The Times University Guide tarafından 101.sırada
  • 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından 102. Sırada gösterilmiştir.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesi tarafından Sosyal Politika, Tarih ve Müttefik Sağlık başvurularının % 100'ünde ve Genel Mühendislik sunumunun% 90'ında çok önemli etkiye sahip olarak değerlendirildi.

Konaklama

Teesside Üniversitesi, uluslararası öğrencilerin ilk yılında konaklama yerinde öncelik verir. Ayrıca, lisansüstü ve olgun öğrenciler için kampüs içi konut salonları ve kampüs dışındaki yönetilen evler de dahil olmak üzere,konaklama imkânı vardır Teesside, İngiltere'deki en uygun üniversite konaklama alanlarına sahiptir. Süit ve standart seçeneklerle, genelde paylaşılan mutfak başına 4-11 kişilik gruplar halinde düzenlenmiş, 1.100'den fazla oda mevcuttur.

Lokasyon

Teesside Üniversitesi, Kuzey Yorkshire'ın Middlesbrough şehrinde yer almaktadır.  Şehir merkezinde ve kampüste öğrenciler için muhteşem bir yaşam alanı kurulmuştur. Kent, aralarında Middlesbrough Modern Sanatlar Enstitüsü başkanı da dahil olmak üzere çok sayıda kültürel cazibe merkezine sahiptir. 

Durham Tees Vadisi Havaalanı 20 km uzaklıktadır ve Newcastle Uluslararası Havaalanı 80 km'den daha kısa mesafededir, Londra ve Amsterdam'a uçuş bağlantıları vardır ve Northumbria ve Kuzey Yorkshire'a açılan kapı olarak Middlesbrough muhteşem kır alanları vardır.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

2017 Yüksek Öğrenim Ödülleri Adayları Açıklandı

İngiltere'de yüksek öğrenim dalında Oscar olarak tanınan 2017 Times Yüksek Öğretim ödülleri adayları açıklandı. Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi