St Mary’s Üniversitesi, London
St Mary’s Üniversitesi, London

Rank

St Mary’s Üniversitesi, London Ranking

85

location

St Mary’s Üniversitesi, London Location

London

St Mary’s Üniversitesi, London St Mary’s Üniversitesi, London

Rank

University Ranking

85

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

St Mary’s Üniversitesi, London

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1850
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 12%
Öne Çıkan Bölümler Spor Bilimleri, İşletme Yönetimi, Turizm Yönetimi, Öğretmenlik Eğitimi, Drama, Film ve Medya
Uluslararası Ücretler £12,250-13,650
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1850
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 12%
Öne Çıkan Bölümler Spor Bilimleri, İşletme Yönetimi, Turizm Yönetimi, Öğretmenlik Eğitimi, Drama, Film ve Medya
Uluslararası Ücretler £12,250-13,650

Genel Bakış

St Mary's Üniversitesi, güçlü bir akademik kadroya ve yüksek öğrenci memnuniyeti oranları ile modern, samimi bir kurumdur. St Mary'nin misyonu, Katolik ahlakı ve değerlerinin Londra'nın tek Katolik Üniversitesi olarak yüksek kaliteli bir akademik ve mesleki eğitim sunmaktır.

St Mary's öğrencileri, Twickenham'da bulunan tarihi ve doğal bir kampüste öğretim alanında 165 yılı aşan gelenek ve uzmanlığından yararlanmaktadır. Büyük Londra'da bulunan bir kampus ile St Mary's hem yerel hem de küresel. St Mary's, 34 lisans ve 24 lisansüstü program sunan dört akademik Okulda yaklaşık 6.000 öğrenciye ve tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışma olanağına ve yurtdışında eğitim ve Erasmus programlarına sahiptir.

Lisans öğrencileri ayrıca, akademik öğrenmeyi kişisel ve mesleki gelişimle birleştiren, gelecekteki kariyer olanaklarına yardımcı olan İşyeri Öğrenimi Merkezi tarafından organize edilen pratik yarı zamanlı iş yerleri alma opsiyonuna sahiptir. 

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

St Mary'nin aktif Öğrenci Birliği  Üniversitenin hem kampüs içi hem de kamp dışı heyecan verici bir sosyal ortamlar kurmaktadır. (SU) haftalık etkinliklerden Freshers 'Week,  ve Summer Ball gibi yıllık önemli olaylara kadar her türlü eğlenceyi organize eder. Şu anda St Mary's'de 48 kulüp ve topluluk bulunmkatadır.

Güçlü bir akademik potansiyel sergileyen uluslararası öğrencilere cömert burslar sunulmaktadır.

Sıralama

 • 2017 yılında The Times University Guide tarafından 116. sırada
 • 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından  106. Sırada gösterilmiştir.

St Mary'nin mezunlarının yüzde 94,2 si üniversiteden ayrıldıktan sonraki altı ay içinde istihdam edilmketedir. Üniversite grubu St Mary'yi atletizm ve spor bilimleri için en iyi üniversitelerden biri olarak tanımlanmaktadır.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinin ardından, İngilizce ve İletişim alanında sunulan çalışmalar, ilgili sunumların% 61'inde ve% 60'ında 'dünya çapında' veya 'uluslararası olarak mükemmel' olarak derecelendirilmiştir. Diğer başarılar arasında Spor ve Tarih alanında % 50'sinin "dünya liderliği" veya "uluslararası mükemmel" olduğu ortaya konmuştur. 

Konaklama

St Mary's, hem kampüste, hem de yakınlardaki evlerde ücretsiz kablosuz internetmevcutturr. Öğrenciler yemek planları ve kendin pişir kendin ye seçenekleri arasından seçim yapabilirler. Oda fiyatları Londra konumuna rağmen çok uygundur ve Üniversite, ülkedeki en ucuz konaklama için Birleşik Krallık'ta 5. sırada yer alıyormaktadır. Üniversitenin Londra'nın en güvenli semtinde olduğunu bilerek öğrenciler de rahat olabilirler.

Lokasyon

St Mary's University, Strawberry Hill, Twickenham'da, Londra Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin Richmond upon Thames semtinde güzel bir yerleşim bölgesinde yer almaktadır. Teddington ve Twickenham, yürüme mesafesindedir ve çok çeşitli mağazalar, restoranlar ve barlar bulunmakatdır. Thames Nehri, Hampton Court Sarayı ve Kew'teki Kraliyet Botanik Bahçeleri dahil birçok ünlü cazibe merkezi yakınında bulunabilir. Temiz hava için yakınlardaki Richmond ve Bushy Parks, yüzlerce dönümlük güzel, tenha ormanlık alana sahiptir. Bu ormanlık arazilerden her biri yürüyüşe çıkabilir ve dolaşım geyiğinin yanında bisiklet sürmek için kullanılır.

Kampüs, Strawberry Hill Tren İstasyonu'ndan sadece beş dakikalık yürüme mesafesinde olup düzenli trenle 30 dakikada Londra'nın merkezine ulaştıracak ve böylece Londra'nın en iyi turistik yerlerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Kent, keşfedilecek müzeler, tarihi yerler, sanat galerileri, dünyaca tanınmış mağazalar ve canlı mekanlara sahiptir.

Mezunlar

 • Mo Farah (2 Olym Olimpik şampiyon atlet)
 • Pete Postlethwaite (Aktör)
 • Gordon Gray ( Din Adamı-Roman Catholic Archbishop of Edinburgh and St Andrews)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

St Mary's, öğrenci memnuniyetinde Londra'nın "açık ara" en iyi okulu

St Mary's Üniversitesi, Twickenham Londra, 2019 Sunday Times İyi Üniversite Rehberi tarafından Londra'nın "açık ara" en iyi öğrenci… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi