Salford Üniversitesi
Salford Üniversitesi

Rank

Salford Üniversitesi Ranking

81

location

Salford Üniversitesi Location

North England

Salford Üniversitesi Salford Üniversitesi

Rank

University Ranking

81

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Manchester, England
Kuruluş Tarihi 1896
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 9.6%
Öne Çıkan Bölümler Mühendislik, Medya, Politika
Uluslararası Ücretler £14,400-8,225
Temel Bilgiler
Lokasyon Manchester, England
Kuruluş Tarihi 1896
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 9.6%
Öne Çıkan Bölümler Mühendislik, Medya, Politika
Uluslararası Ücretler £14,400-8,225

Genel Bakış

Salford Üniversitesi 1950'de tam üniversite statüsü kazanılmadan önce 1850 yılında orijinal haliyle kuruldu ve şu anda Irwell Nehri kıyısında 60 dönümlük parkta 20.000'den fazla öğrenci kayıtlıdır. Salford Üniversitesi, endüstriyle çalışan, hemşirelik, mühendislik ve spor tıbbının geleneksel güçlü yönlerini geliştirerek uzun bir geçmişe sahiptir. 

2015 Ulusal Öğrenci Anketi sonuçlarını izleyen Salford mezunlarının% 83'ü, 2014'te % 5'lik bir artışla Üniversitedeki eğitimlerinden memnun olduklarını ortaya koymuşlardır. Medya Teknolojisinde % 100 memnuniyetle, Petrol Ofisi'nin tüm alanlarında iyileştirmeler yapıldı ve Makine Mühendisliği, Mesleki Çalışmalar Hemşirelik ve Sosyal Hizmet ve Mimarlık Tasarım ve Teknoloji alanlarında  yüksek performans göstermiştir.

Salford,  bir yıllık uzun süreli işe yerleştirme olanağı sunan ilk üniversitelerden biriydi ve en yeni gelişimi öğrencilerin hayati deneyim ve temaslar elde etmek için birçok şirkette çalışıp çalışma olanağı sağlayan MediaCityUK' ile yakın ilişkşleri vardır. MediaCity'de eğitim gören öğrenciler, BBC ile çalışma stüdyosu ortamında altı ulusal departmanın yanı sıra Adobe ve BAE Systems gibi şirketler ile işbirliği yapma şansına da sahipler.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Salford Üniversitesi, İngiltere'de yaşamak hakkında ve Salford'da öğrenci olmak hakkında yabancı öğrencilere tanıtan bir yol olan InterLINK'i sunuyor. InterLINK mentorları, uluslararası öğrencilere dostça tavsiye ve destek verebilecek ve Üniversitede yaşama ve okuma için yardımcı olmaktadır. Öğrenci birliği, Uluslararası Öğrenci Topluluğu'nu yönetirken, Üniversite Evi'ndeki Uluslararası Yaşam Merkezi, yıl boyunca çeşitli etkinlikler ve etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Salford ayrıca, Uluslararası Hazırlık Yılı'ndan sekiz haftalık süper yoğun yaz İngilizce Programına kadar birçok uluslararası öğrenci için İngilizce dil programları yürütmektedir.

Sıralama

 • 2017 yılında The Times University Guide tarafından 98. sırada 
 • 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından 83. Sırada gösterilmiştir.


En son Araştırma Mükemmellik Çerçevesinde Salford'un araştırmasının% 50'si "dünya liderliği" veya "uluslararası mükemmel" olarak değerlendirildi. Üniversite Sosyal Hizmet ve Politika, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Çevre alanlarında ön plana çıkmıştır.

Konaklama

Constantine Court ve Horlock Court'un kampüste kurulu olması nedeniyle tüm birinci sınıf öğrencileri, son başvuru yapmaları koşuluyla Üniversite konaklama yerinde garanti edilirken, diğer tüm konaklama yerlerine kısa bir mesafede bulunur ve dönem boyunca ücretsiz kampüs otobüsü hizmeti bulunmaktadır.

Constantine Court, 13 odalı evler banyolu, Horlock'ta ise 12 odalı öğrenci evleri bulunmaktadır. Kampüs dışındaki öğrenci köyünde 11 yatak odası veya 6 yatak odalı daire, hepsi ortak mutfak ve banyo olanaklarıyla donatılmıştır.

Lokasyon

Salford Üniversitesi, İngiltere'nin kuzeyinde Manchester şehir merkezine çok yakındır. 70 binden fazla öğrenci, Manchester’ı yaşamak için seçiyor bu durumda Manchester Avrupanın en büyük öğrenci şehirlerinden biridir. Salford, canlı bir kozmopolit yaşam tarzına ve farklı bir Avrupa şehri hissine sahip canlı şehir merkezine sahiptir. Ünlü bir müzik ve yaratıcı sahne ile kırmızı tuğla Viktorya dönemi mimarisinde yer alan çok sayıda sanat galerisi ve müzesi vardır. Kent ayrıca iki ünlü futbol kulübüne ve 2002 Commonwealth Oyunları'ndan birçok spor alanına ev sahipliği yapmaktadır.

Mezunlar

 • Sir Ben Kingsley (Aktör)
 • Jason Manford (Komeden)
 • Johnny Marr (The Smiths)
 • Andres James Bond (Former Chief Executive of Asda)
 • LS Lowry (Ressam)
Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi