Roehampton Üniversitesi
Roehampton Üniversitesi

Rank

Roehampton Üniversitesi Ranking

70

location

Roehampton Üniversitesi Location

London

Roehampton Üniversitesi Roehampton Üniversitesi

Rank

University Ranking

70

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1841
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8.5%
Öne Çıkan Bölümler Film Yapımı, Fotoğrafcılık, Gazetecilik, Dans, Drama, İngilizce ve Yaratıcı Yazarlık
Uluslararası Ücretler £13,520
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1841
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8.5%
Öne Çıkan Bölümler Film Yapımı, Fotoğrafcılık, Gazetecilik, Dans, Drama, İngilizce ve Yaratıcı Yazarlık
Uluslararası Ücretler £13,520

Genel Bakış

Roehampton Üniversitesi merkezi güneybatı Londra da geniş bir alan üzerinde kurulmuştur. 19. Yüzyılda öğretmen yetiştiren bir kurum olarak hizmet vermiş ve 2004 yılında üniversite statüsüne getirilmiştir. Öğrenciler eğilimlerine göre bu  dört ayrı kolejde eğitim almaktadırlar. Dünyanın 110 ayrı ülkesinden 8500 uluslararı öğrencisiyle Roehampton Üniversitesi çeşitlilik sunmakatadır. Sunday Times Rehberi 2016, Roehampton Üniversitesi'ni Londra'daki en modern üniversite olarak seçmiştir.


Bir öğretmen üniversitesi olarak kurulmuş olan okul en çok bu alanda hizmet vermekte bunun yanında Dans, Biyolojik Antropoloji, Drama ve İngiliz Edebiyatı programları konularında büyük başarı sağlamıştır. Swiss Glion Yüksek Öğrenim Enstitüsü lisans ve lisans üstü dersler vermektedir ve Üniversite son zamanlarda iş ve tıp alanlarında çevrimiçi dersler vermeye başlamıştır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Okulun Uluslarası Öğrenci ofisi, öğrencileri havaalanında karşılama hizmeti sunmakta, yıl boyunca da İngilizce seçenekleri sunmaktadır.

Sıralama

 • 2017 yılında The Times University Guide  tarafından 78. sırada
 • 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından  90. Sırada seçilmiştir.

  Roehampton Üniversitesi en son Araştırma Mükemmellik Çerçevesinde, araştırmanın% 66'sı "dünya liderliği" veya "uluslararası mükemmel" olarak sınıflandırıldı. Roehampton, Eğitimde araştırma kalitesi alanında Londra'daki üniversiteler içinde üçüncü, İngilizce alanında ise dördüncü sırada yer alırken, dansta en iyi performansı göstermiştir.

Konaklama

Roehampton Üniversitesi Uluslararsı öğrencilerin ilk yılında, kampüs içinde konaklama için imkanlar sunar. Dört farklı kolej genelinde kampüste 1500 oda bulunmaktadır ve odalar tek kişilik olup kendi bünyesinde banyoya sahiptir. Çoğu konaklama birinci sınıf öğrencileri için tasarlanmıştır, ancak lisansüstü öğrenci leri için barınma imkanları mevcuttur, daha sakin ortamı tercih edenler için seçenekler mevcuttur. Üniversite ayrıca, Roehampton'da veya Londra'nın merkezinde yaşayan öğrencilere farklı imkanlar sunmaktadır.

Lokasyon

Roehampton Üniversitesi, güney batı Londra'daki Roehampton'daki iki ayrı alanda bulunmaktadır. Binalar, Richmond Park ve Putney'in yakınında, Londra'nın merkezine birkaç kilometre uzak mesafededir. Roehampton, orjinalliği itibariyle zengin Londralılar için bir köy ve mülk olarak Gürcüce bir çekiciliği elinde tutmakta, aynı zamanda, iyi demiryolu bağlantılarıyla kentin daha sesli ve daha merkezi bir kesimine hızlı ulaşım imkânı sunmaktadır..

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi