Reading Üniversitesi
Reading Üniversitesi

Rank

Reading Üniversitesi Ranking

40

location

Reading Üniversitesi Location

South England

Reading Üniversitesi Reading Üniversitesi

Rank

University Ranking

40

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Reading, England
Kuruluş Tarihi 1892
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 25%
Öne Çıkan Bölümler İşletme, Ekonomi, İngilizce
Uluslararası Ücretler £16,475-19,815
Temel Bilgiler
Lokasyon Reading, England
Kuruluş Tarihi 1892
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 25%
Öne Çıkan Bölümler İşletme, Ekonomi, İngilizce
Uluslararası Ücretler £16,475-19,815

Genel Bakış

Reading Üniversitesi 1892'de kurulmuş ve 1926'da üniversite statüsüne kavuşmuştur. Şehir merkezine çok yakın olan kızıl tuğlalı kampüsü, Londra'dan sadece 25 dakika uzaklıktadır. Üniversitenin güncel olarak 150'den fazla ülkeden gelen 17.000 kayıtlı öğrencisi bulunmaktadır.

Reading Üniversitesi global ölçekte en iyi %1’lik dilim içinde yer alır. Mezunlarının %94’ü mezun olduktan sonraki 6 ay içinde istihdam edilmekte ya da yükseköğrenimlerine devam etmektedirler. Reading Üniversitesi aynı zamanda Ulusal Öğrenci Anketi’ne göre %89 memnuniyet oranıyla İngiltere genelinde ilk 10’da yer almıştır.

Reading Üniversitesi, İşletme Hazırlık Programı ve İngilizce dersleri sunarken yurtdışı üniversiteleri ve kurumlarla olan öğrenci değişimlerinden araştırma işbirliğine kadar birçok partnerliği ile tanınmıştır. Üniversitenin yakın zamanda Malezya'da yeni bir kampüsü açılmıştır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Reading Üniversitesi 150'den fazla ülkeden gelen uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. İngilizce seviyesini geliştirmek isteyen ya da gerekli İngilizce seviyesine ulaşmamış olan öğrenciler için hazırlanmış pre-sessional dersleri sunmaktadır. Bireysel destek oturumları, öğrencilerin tüm sorunlarını güven içinde paylaşabilecekleri ortamlar sunmaktadır.

Sıralama

 • Times Üniversite Rehberi 2017'de 31. sırada
 • Guardian Üniversite Rehberi 2017’de 32. sırada
 • 2017 QS Dünya Üniversiteleri Sıralamasında 175. Sırada yer almıştır.

Reading Üniversitesi'ndeki uluslararası öğrenciler, öğrenme tecrübesinden rekor derecede memnuniyet göstermektedirler. Üniversite genel memnuniyet oranı %89 iken, Öğrenci Birliği memnuniyeti %85’dir. Bu oran ulusal ölçekte %69 civarında seyretmektedir. Öğrencilerin %94'ü mezuniyetlerinden sonraki 6 ayda istihdam edilmekte veya yükseköğrenime devam etmektedirler.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesine göre üniversitede yapılan araştırmaların %98'i "uluslararası alanda tanınmış" ,%78'iyse "uluslararası açıdan mükemmel" kategorisinde yer almaya hak kazanmıştır. Bu rakamlar, Reading Üniversitesi’ni İngiltere araştırma yoğunluğu çerçevesinde 19. sıraya, araştırma gücü sıralamasında ise 27. sıraya yerleştirmiştir.

Konaklama

Reading Üniversitesi, bir kampüs üniversitedir. Lisans öğrencilerinin büyük çoğunluğunun yanı sıra birçok lisansüstü öğrencisi de üniversiteye ait olan 10 ayrı yurtta yaşamaktadırlar. Bu yurtlarda yaklaşık 4000 oda bulunmaktadır. Mağazalar, bankalar ve sosyal tesislere kolay erişim sağlanan konaklama birimleri eğitim binalarına bir mil uzaklıktadır. Çeşitli büyüklük ve stildeki yurt odaları, geniş yelpazede çalışma alanları, odalar ve sosyal tesislere sahiptir. Reading Üniversitesi çevresinde kiralanabilecek özel konaklama birimleri de bulunmaktadır.

Lokasyon

Thames Nehri üzerindeki Londra ve Oxford kentleri arasında bulunan Reading, 148.000 nüfusu ile Royal Berkshire'ın tarihi bir ilçe merkezidir. Kent, İngiltere'nin güney doğusundadır, Londra Heathrow ve Gatwick havaalanlarına kolaylıkla erişilir. Üniversite, Londra'dan trenle sadece 25 dakika uzaklıktadır.

Mezunlar

 • Wilfred Owen (Şair)
 • James Cracknell (Çift Altın Madalyalı Olimpiyatçı ve politikacı)
 • Jamie Cullum (Caz piyanisti ve şarkıcı)
 • L.J.F. Brimble (Botanikçi, Nature Dergisi Editörü)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

İngiltere’nin En İyi Beş Ziraat Üniversitesi ve Bölümü

Ziraat, 200,000’ in üzerinde güncel öğrencisiyle İngiltere Üniversitelerinde en hızlı gelişen bölümlerden biri kabul… Daha fazla

İngiltere’de Arazi ve Mülk Yönetimi Eğitimi Alın

Arazi ve Mülk Yönetimi, mülk geliştirme & yönetim ve kentsel planlama ile ilgili konuları anlamanızı sağlayacak kapsamlı bir bölümdür.… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi