Queen's Belfast Üniversitesi
Queen's Belfast Üniversitesi

Rank

Queen's Belfast Üniversitesi Ranking

35

location

Queen's Belfast Üniversitesi Location

Northern Ireland

Queen's Belfast Üniversitesi

Rank

University Ranking

35

location

Img

Northern Ireland

ADD TO FAVOURITES

Queen's Belfast Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Belfast, Northern Ireland
Kuruluş Tarihi 1962
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8.2%
Öne Çıkan Bölümler Tıp, İşletme, İngilizce
Uluslararası Ücretler £16,100-20,100
Temel Bilgiler
Lokasyon Belfast, Northern Ireland
Kuruluş Tarihi 1962
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8.2%
Öne Çıkan Bölümler Tıp, İşletme, İngilizce
Uluslararası Ücretler £16,100-20,100

Genel Bakış

Queen's University Belfast, prestijli Russell Üniversiteleri grubunun bir üyesidir ve Kuzey İrlanda'nın başkenti Belfast'ta bulunmaktadır. Queen's Üniversitesi, 1845 yılında kurulmuş ve 1908'de resmi üniversite statüsüne kavuşmuştur. Şu anda 80'den fazla ülkeden gelen 23.000 kayıtlı öğrencisiyle, Times Higher Education tarafından yapılan uluslararası öğrenci dostu üniversiteler listesinde 23'üncü sıraya yerleşmiştir.

Queen’s Üniversitesi, kadınların bilimde ve mühendislikte eşit olmayan şekilde temsil edilmesiyle mücadelede önde gelen bir kurumdur ve İngiltere'de kadınlar için en iyi 50 işveren arasındadır. Üniversite aynı zamanda Yüksek Öğrenim ve İleri Eğitim için Queen's Anniversary Ödülünü beş kere kazanmıştır.

Queen's University Belfast, istihdam edilebilirlik üzerine güçlü şekilde yoğunlaşır. Müfredat dışı etkinlikleri ve iş deneyimini kredili olarak kabul eden Degree Plus programı ve işverenler ile mezunları bir araya getiren sayısız kariyer atölyesi gibi programlar yürütmektedir. Üniversite uluslararası bilinirliğini gururla taşır. American Fulbright Akademisyenleri arasında en popüler destinasyonlardan biridir. Amerikan üniversiteleriyle yapılan anlaşmaların yanı sıra Queen’s University Dublin Hindistan, Malezya ve Çin'deki üniversitelerle de bağlantılara sahiptir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Uluslararası Öğrenci Destek ekibi, eğitim yılının başında Karşılama ve Oryantasyon Haftası'nın yanı sıra Belfast Havaalanı'ndan ve George Best City Havaalanı'ndan karşılama servisi yürütür. Oryantasyon etkinlikleri; çalışma teknikleri dersleri, Belfast şehri ve kültürel uyum seminerlerinin yanı sıra üniversite ile ilişkili çok sayıda sendika ve topluluğun etkinliklerini içerir. Queen’s Üniversitesi, INTO ile birlikte dönem boyu İngilizce eğitim programlarını da yürütmektedir.

Sıralama

 • Times Üniversite Rehberinde 2017’de 26. sırada
 • Guardian Üniversite Rehberi 2017'de 48. Sırada
 • 2017 QS Dünya Üniversiteleri Sıralamasında 195. sırada yer almaktadır.

Üniversite, Times ve Sunday Times Üniversite Rehberinde genel öğrenci deneyimi için 15., araştırma için 14. ve istihdam kolaylığı için 28’inci sırada yer almaktadır.

Queen's University Belfast, 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinin ardından araştırma alanında dünya liderliğini güçlendirmiştir. Üniversitede yapılan araştırmaların %75'i ‘birinci sınıf' veya 'uluslararası açıdan mükemmel' olarak sınıflandırılmıştır. Üniversitede verilen programların 14’ü ise İngiltere'nin ilk 20'sinde yer almıştır.

Konaklama

Queen's University Belfast, uluslararası öğrencilere kampüs içinde ve çevresindeki çeşitli birimlerde konaklama garantisi sunmaktadır. Üniversite, ana kampüsün güneyindeki Elms Village adındaki "öğrenci köyü" nün yanı sıra yeni Willow Walk konaklama biriminde konaklama imkânı sunmaktadır. Güney Belfast bölgesindeki College Gardens ve Mount Charles’da da konaklama birimleri mevcuttur.

Lokasyon

Queen's University, Birleşik Krallık’ın bir parçası olan Kuzey İrlanda'nın başkenti Belfast'da bulunur. Belfast, uluslararası medya tarafından "Avrupa'nın en dosthane ve en trend kenti" ve "günümüzde ziyaret etmek ve yaşamak için en gözde mekanlardan biri" olarak nitelendirilmektedir.

Belfast yaklaşık yarım milyon nüfusa sahiptir - Kuzey İrlanda nüfusunun üçte biri – ve hava yoluyla kolayca erişilebilen, iki havaalanı tarafından hizmet alan bir şehirdir. Çoğu uluslararası öğrenci, Londra'nın beş havalimanı vasıtasıyla Belfast'a ulaşırlar. Her günde 35 sefer yapılır ve yolculuk yalnızca bir saat sürmektedir.

Mezunlar

 • Liam Neeson (Aktör)
 • John Stuart Bell (Fizikçi)
 • Mary McAleese (Eski İrlanda Başbakanı)
 • Brian Kerr, Baron Kerr (İngiltere Yüksek Mahkemesi Yargıcı)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

İngiltere'nin En Ucuz 5 Öğrenci Şehri

Öğrencilerin yaşamak için tercih ettikleri İngiltere yakınındaki en ucuz üniversite kasabaları ve şehirleri. İngiltere üniversitelerinde… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi