Northampton Üniversitesi
Northampton Üniversitesi

Rank

Northampton Üniversitesi Ranking

116

location

Northampton Üniversitesi Location

Central England

Northampton Üniversitesi

Rank

University Ranking

116

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Northampton, England
Kuruluş Tarihi 2005
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 9.3%
Öne Çıkan Bölümler İşletme, Moda, Film
Temel Bilgiler
Lokasyon Northampton, England
Kuruluş Tarihi 2005
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 9.3%
Öne Çıkan Bölümler İşletme, Moda, Film

Genel Bakış

Northampton Üniversitesi’nin yaşamları dönüştürme ve değişime ilham verme misyonu, üniversitedeki zamanınızın doyurucu, tatmin edici ve zevkli olmasını sağlamak içindir. Yepyeni bir kampüste endüstri eğitimleri verilmektedir. Üniversite aktif olarak hayatınızın bu önemli aşamasında ihtiyacınız olan tüm desteğe sahip olduğunuzdan emin olmaya odaklanmaktadır. Yüz yüze öğretim, öğrencilere öğrenimlerinde esneklik sağlamak için teknolojideki son gelişmeler kullanılarak geliştirilmiştir. Buna ek olarak, Northampton'ın çalışanlarına ve öğrencilerine dünya üzerinde olumlu bir etki bırakmayı destekleme ve sosyal bir etki yaratma konusunda benzersiz bir taahhüdü vardır. Eğitimler ve müfredat dışı etkinlikler, herkesin toplumu olumlu yönde etkileme gücüne sahip olduğu fikrini ve dünyayı daha iyi bir yer yapmak için küçük değişiklikler yapmak gerektiğini teşvik etmek için tasarlanmıştır.

Yeni kampüs - Waterside - Northampton şehir merkezine sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Amaç, kişiselleştirilmiş yeni bir öğretim ve öğrenim deneyim, ayrıca akademik bilgi ve yaşam becerileri geliştirmek için mükemmel fırsatlar sunmak üzere tasarlanmıştır. Öğretim, soru sorma, fikir alışverişinde bulunma, ekip çalışmasını geliştirme ve ayrıntılı geri bildirim alma fırsatlarıyla birlikte, seminerler veya dersler üzerine kuruludur.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Öğrencilere, Heathrow’dan belirli tarihlerde  sosyal aktiviteler sunan ücretsiz bir Karşılama ve Hoşgeldin hizmeti, bir banka hesabı açma, yarı zamanlı iş bulma, Ulusal Sigorta numarası alma ve doktora kayıt olma konusunda gerekli tüm pratik önerileri sağlayan bir Karşılama Programı ile çabucak yerleşmeleri için yardım edilmektedir.

Öğrenci Danışma, üniversite yaşamıyla ilgili tüm günlük soruların yanıtları için tek adrestir: engellerden vizelere, danışmanlıktan zihinsel sağlık desteğine kadar geniş çapta hizmet sunar. Çok İnançlı Rahiplik birimi, inanç, cinsellik veya cinsiyetten bağımsız olan üniversite topluluklarını bir araya getirir ve Öğrenci Birliği, İngiltere'de öğrencilere ücretsiz spor ve etkinlikler sağlayan iki birimden biridir.

Sıralama

Northampton, İngiltere Hükümeti'nin Eğitim Uzmanlığı Çerçevesi'nde -alınabilecek en yüksek derecelendirme olan - Altın dereceyi almıştır ve İngiltere'deki en iyi eğitim üniversitelerinden biri olmaktan gurur duymaktadır. Hükümet, öğrenci beklentilerinin “üstün seviyede” olduğu sonucuna varmıştır.

  • 2019 Times Üniversite Rehberi'nde 99. sırada
  • 2020 Guardian Üniversite Rehberi'nde 93. sırada

En son Araştırma Uzmanlığı Çerçevesi, üniversitenin araştırmalarını 10 alanda “özgünlük, önem ve titizlik konusunda dünya lideri” olarak değerlendirmiştir.

Konaklama

Northampton, Londra'nın merkezinde, Leicester Meydanı'na 90 dakika ve Birmingham, Luton, Milton Keynes ve Leicester gibi büyük merkezlere kolayca ulaşılabilecek bir mesafededir. Beş uluslararası havaalanına sahip olan Northampton, İngiltere ve Avrupa'nın tüm bölgelerine mükemmel karayolu ve demiryolu bağlantıları da sunmaktadır.

Neyi seçerseniz seçin, odalar kiraya dahil tüm olanaklarla eksiksiz bir şekilde döşenmiştir, ancak televizyonunuz varsa, bir TV lisansı için ödeme yapmanız gerekecektir. Odalarda üniversitenin bilgisayar ağına bağlantı sağlayan ağ ve WiFi erişimi vardır. Üniversite, kampüste günün her saati güvenlik, CCTV kameraları ve pastoral destek ve rehberlik sağlayan Konut Yaşamı Ekibi ile öğrenci güvenliğini ciddiye almaktadır.

Lokasyon

Northampton, İngiltere'nin en girişimci kasabalardan biridir ve Londra, Birmingham ve diğer büyük merkezlere kolay ulaşım mesafesinde, uluslararası hava limanlarına erişim olanağı ve İngiltere'nin ve Avrupa'nın her yerine mükemmel yol ve demiryolu bağlantılarına sahip merkezi bir konumda bulunmaktadır.

Kampüs, multipleks ve sanat sineması,birçok restoran, bar ve kafeler, dünyaca ünlü müzik mekanları ve tiyatrolar gibi olanaklarla öğrencilere gerçek bir şehir deneyimi sunarken, 'The Rose of Shires' olarak bilinen ilçe keşfedilecek muhteşem kırsal alanlar, kaleler ve kanallara ev sahipliği yapmaktadır.  

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Northampton'da 12 Ay İşe Yerleştirmeli MBA

Northampton Üniversitesi, sürekli artmakta olan bir dizi Master programında işe yerleştirme seçenekleri sunmaktadır ve okul, istihdam… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi