Maynooth University
Maynooth University

location

Maynooth University Location

Ireland

Maynooth University

location

Img

Ireland

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Dublin, Ireland
Kuruluş Tarihi 1795
Öne Çıkan Bölümler Sanat,Finans, Business & Yönetim
Uluslararası Ücretler £10,200-9,800
Temel Bilgiler
Lokasyon Dublin, Ireland
Kuruluş Tarihi 1795
Öne Çıkan Bölümler Sanat,Finans, Business & Yönetim
Uluslararası Ücretler £10,200-9,800

Genel Bakış

1997 yılında kurulan Maynooth University, National University of Ireland’ın bit parçasıdır.1795 yılında kurulmuş St Patrick’s College’dan ortaya çıkmış olan okul, İrlanda’nın en eski ikinci üniversitesidir ve Dublin’in yaklaşık 25km batısında yer almaktadır. Maynooth University’nin mevcut kayıtlu 8.800 öğrencisi bulunmaktadır.

Times Higher Education 100 Under 50 sıralamalarında, Maynooth University tüm dünyada 67. sırada yer almıştır. Tüm öğrencileri yurtdışında eğitim görme şansına sahiplerdir bu da uluslararası geçerliliği olan bir diplomaya sahip oldukları anlamına gelir ve üniversitenin dünya çapında yaklaşık 200 üniversiteyle baplantıları bulunmaktadır. 2011 Higher Education Destination Report’a göre, Maynooth mezunlarının %92’si mezuniyetten sonraki altı ay içerisinde bir yüksek öğrenim kurumuna veya işe girmişlerdir.

Maynooth University, Universities of Ireland, The Irish Universities Association, European University Association, European Association for International Education ve Eurodoc’a üyedir. Bu da ulusal ve uluslararası platformda güçlü bir araştırma profili sağlamaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Enternasyonel oryantasyon, dersler başlamadan bir hafta önce gerçekleşir ve öğrencileri üniversite hayatıyla ve diğer öğrencilerle tanıştırmak için tasarlanmıştır. Çeşitli atölye çalışmaları ve sohbetler, kampüs turları ve klüp ve toplulukların tanıtımını içermektedir. Enternasyonel Ofis tarafından yönetilen Student Body Network,eski Maynooth University öğrencilerinin yeni yabancı öğrencilere rehberlik, tavsiye ve yardım sundukları bir programdır.

Sıralama

QS World University Rankings, dünyanın en iyi 600 üniversitesi arasında Maynooth University’i de gösterdi.2008’de Times tarafından Yılın Üniversitesi seçildi.

Konaklama

Maynooth University kampüste yaklaşık 900 kişilik, 3-7 kişilik ortak mutfaklı daireler şeklinde düzenlenmiş kalacak yere sahiptir. Bir yurt tamamen ensuite olup paylaşımlı odalar da mevcuttur. Yurt Ofisi aynı zamanda öğrencilere yakın çevrede kalacak yer ayarlamalarına yardımcı olan Home Finder Service’e de sahiptir.

Lokasyon

Maynooth Dublin’in yaklaşık 25km batısındadır ve Irlanda’nın tek üniversite şehridir. Yerel bölgede bir kale, malikane ve güzel bahçeler ve kırlar bulunmaktadır. Kasabadaki en önemli tarihi binalar üniversite kampüsündedir, bazıları okulun kurulmasından önce inşa edilmiştir. Dublin İrlanda Cumhuriyeti’nin başkenti ve İrlanda’nın en büyük şehridir.

Mezunlar

 • Brian Friel (Oyun Yazarı)
 • John Hume (Nobel Barış Ödülü sahibi)
 • Gerald Molloy (İlahiyatçı ve fizikçi)
 • Nicholas Callan (İndüksiyon bobinin mucidi)
Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi