London Business School
London Business School

location

London Business School Location

London

London Business School

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1964
Öne Çıkan Bölümler MBA, Finans Lisansüstü Programları
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1964
Öne Çıkan Bölümler MBA, Finans Lisansüstü Programları

Genel Bakış

London Business School (LBS), University of London’ın bir parçasıdır ve 2014 yılında Financial Times sıralama Avrupa’nın en iyi business okulu seçilmiştir. London Business School, önde gelen İşletme Yönetimi Master (MBA ve EMBA) programına ek olarak, finans ve yönetim alanlarında da yüksek lisans programları sunmaktadır.

LBS aynı zamanda deneyimli işletme yöneticileri için Sloan Fellowship Programı, bir yıldan daha az iş tecrübesi olan öğrenciler için Finans ve Yönetim üzerine yüksek lisans ve doktora programları ve ayrıca şirket yöneticileri için yüksek lisans dışı programlar da sunmaktadır.

Her yıl, 130 farklı ülkeden gelen 2.000’in üzerinde öğrenci okuldan mezun olmakta, 3.000 civarında yönetici ise, yönetici eğitim programlarına katılmaktadır.

Sıralama

London Business School Finans Yüksek Lisansı programı Financial Times sıralamalarında Post Experience kategorisinde 1. sırada yer alırken,Yönetim Yüksek Lisans programı İngiltere’deki en iyi Yönetim Yüksek Lisansı programı seçilip 2014’ten bu yana Financial Times dünya sıralamalarında ilk on arasında yer almıştır. London Business School MBA Financial Times’da bu yıl 2. sırada gösterilmiştir ve dört yıllık sıralama ortalaması 4’tür.

Konaklama

Fakülte elemanları ve yöneticileri ziyaret edebilmeniz için kampüs içinde odalar bulunsa bile tam zamanlı program öğrencilerinin kampüste konaklama imkanı bulunmamaktadır. Çoğu öğrenci yakınlardaki özel konutlarda veya London International Students’ House gibi öğrenci yurtlarında yaşamaktadır.

Lokasyon

London Business School kampüsü, Marylebone’daki Regent’s Park’ın yanında konumlanmaktadır ve öğrencilerin Londra’nın en güzel manzaralarından birinin tadını çıkarmasını sağlayan bir göle bakmaktadır.

London Business School bir spor merkezi, restoran, iki kafe ve sadece öğrencilerin kullanımına adanmış bir kütüphane de dahil olmak üzere bir çok tesisi içinde bulundurmaktadır. Özel işletmesi olan bir pub da kampüsün hemen yanında yer almaktadır.

London Business School Hakkında daha fazla bilgi

İngiltere’de Moda & Lüks Marka Yönetimi MBA

Daha fazla oku

Londra’da MBA (İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı) Okumak için Dört Geçerli Neden

MBA, yönetimde başarılı ve sorumlu bir lider olmak için gerekli beceri, bilgi ve deneyimi oluşturmaya yardımcı olur. Londra'da MBA eğitiminin en iyi okulları bulunmaktadır.

Daha fazla oku

İngiltere'de bulunan en iyi 5 MBA Programı

Economist'e göre hangi MBA programını tercih etmelisiniz? 2017 dünya çapında MBA programları sıralaması bu ayın başında yayınlandı. Bu verilere göre Warwick Üniversitesi İngiltere’nin en iyi programlarından birisi olduğunu kanıtlamış oldu.

Daha fazla oku

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi