Leeds Trinity Üniversitesi
Leeds Trinity Üniversitesi

Rank

Leeds Trinity Üniversitesi Ranking

117

location

Leeds Trinity Üniversitesi Location

North England

Leeds Trinity Üniversitesi

Rank

University Ranking

117

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Leeds Trinity Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Leeds, England
Kuruluş Tarihi 1966
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 1%
Öne Çıkan Bölümler Gazetecilik, Öğretmenlik, Psikoloji
Uluslararası Ücretler £11,250
Temel Bilgiler
Lokasyon Leeds, England
Kuruluş Tarihi 1966
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 1%
Öne Çıkan Bölümler Gazetecilik, Öğretmenlik, Psikoloji
Uluslararası Ücretler £11,250

Genel Bakış

Leeds Trinity Üniversitesi, 1966 yılında kurulmuş ve 2012 yılında üniversite olarak akredite edilmiştir. İngiltere'deki sadece iki Katolik üniversitesinden biridir, ancak tüm inanç ve inanç öğrencilerini ağırlamaktadır. Üniversite yapısı, İngiltere'deki enstitülerle kıyaslandığında küçüktür ve halen sadece 3.000 öğrenci kayıtlıdır.

Üniversitede temelde öğretmen eğitimi ve teoloji olmakla birlikte, öğrencilere araştırma yapabilecek studyolar ile medya araştırmaları ve gazetecilik bölümleri de mevcuttur. 2013'te eğitim ve spor alanında iki yıllık dereceler ve turizm ve eğlence yönetimi olmak üzere 18 yeni kurs başlatmıştır. Leeds Trinity öğrencilerinin % 95'i mezun olduktan altı ay sonra iş hayatına başlamaktadır.

Leeds Trinity öğrencileri aynı zamanda her dereceye sahip profesyonel bir işe yerleştirme fırsatından yararlanmaktadır.  Sky Sports, Sue Ryder, Oxfam, Morrisons ve Asda gibi şirketlerle yakın ilişkileri bulunmaktadır. 

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Leeds Trinity Universitesinin her yıl öğrenci sayısında artış gözlenmektedir. Öğrencileri kendi evlerinde gibi  hissetmelerine yardımcı olan destek ve yardımlar  sunulmaktadır. Buna, akademik yılın ilk ayında, 'Akademik Amaçlı İngilizce' eğitimleri ve sosyal aktiviteler, düzenli bir program içeren uzun süreli bir teşvik programı da dahildir. Ayrıca, tüm öğrencilerin kullanabileceği çok inançlı bir dua alanının yanı sıra uluslararası öğrencilere verilen ödüller ve burslar da bulunmaktadır.

Sıralama

  • 2017 yılında The Times University Guide tarafından 96. sırada 
  • 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından  88. Sırada gösterilmiştir.


Leeds Trinity Üniversitesi son yapılan  İngiltere'dek en iyi üniversitelerin içinden  ilk 10’a girmiştir ve İngiltere'de öğrenci memnuniyeti için  % 10’ların arasında yer almıştır.

Konaklama

Leeds Trinity Universiresi, kampüste, mutfaklı, banyolu konaklama alanına, bazı geleneksel banyolu odaları, geleneksel konut salonlarında kısmi yiyecek ve içecek konaklama alanlarına kadar çeşitli konaklama olanakları sunmaktadır. Öğrenci salonlarında yer alan tüm odalar internet erişimine sahiptir ve çoğu birinci sınıf öğrencileri için ayrılmış olan kampüste 575 yatak odası bulunmaktadır.

Lokasyon

Leeds Trinity Üniversitesinin kampüsü Leeds şehir merkezine sadece 15 dakika, Headingley'nin öğrenci merkezinden ise 10 dakika uzaklıktadır. York’da trenle sadece 40 dakika uzaklıktadır.

Leeds, İngiltere'nin en iyi üniversite şehirlerinden biri olarak tanınmaktadır ve 200.000'den fazla bir öğrenci nüfusuna sahiptir. Leeds Müzik Festivali ve Leeds Film Festivali gibi çeşitli kültürel etkinlikler düzenli olarak yer alırken, şehir The Independent tarafından 'İngiltere'de en iyi üniversite varış yeri' seçilmiştir.

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi