Derby Üniversitesi
Derby Üniversitesi

Rank

Derby Üniversitesi Ranking

91

location

Derby Üniversitesi Location

Central England

Derby Üniversitesi Derby Üniversitesi

Rank

University Ranking

91

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Derby, England
Kuruluş Tarihi 1851
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 6.6%
Öne Çıkan Bölümler Business, Engineering, Art, Hospitality, Tourism
Uluslararası Ücretler £11,750-12,250
Temel Bilgiler
Lokasyon Derby, England
Kuruluş Tarihi 1851
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 6.6%
Öne Çıkan Bölümler Business, Engineering, Art, Hospitality, Tourism
Uluslararası Ücretler £11,750-12,250

Genel Bakış

Derby Üniversitesi gerçek dünyayla iç içe yüksek standartlarda, yenilikçi ve iddialı bir üniversitedir. Eğitimimizi alan öğrencilerin kariyer beklentilerini yükseltmekteyiz ve bunun sonucunda da mesleki statülerinin de ileri düzeyde olmasını sağlıyoruz. Bu öğrencilerimizin kişisel başarılarını kendilerinin de hissetmelerine önem veriyoruz.

Teaching Excellence Framework 1992 puanlamasında Gold ödülüne layık görüldü ve üstün başarı ödülü aldı. Aynı zamanda The Times and Sunday Times Good University Guide 2017’de Global Teaching Excellence ödüllerinde Birleşik Krallık içindeki ilk 20 üniversite içinde yer almaktadır.

Geniş kapsamlı portföyümüz, İngiltere'deki en kapsamlı eğitim seçeneklerinden birini sizlere sunmaktadır. Lisans ve yüksek lisans derslerini alarak eğitim hayatınızı üst düzeyde yaşayabilirsiniz. İngilizcenizi geliştirmeniz için eğitim hayatınızdan önce veya eğitiminiz sırasında tercih edebileceğiniz seçenekler bulunmaktadır.

Eğitiminiz güncel ve istediğiniz sektöre yönelik olacaktır. Gerçek dünyayay yönelik verdiğimiz eğitimlerin yanı sıra mesleki akreditasyonlu kurslar ve güçlü bağlantılarımız sayesinde birçok projeden faydalanabilmenizi sağlıyoruz. Staj yapmak ve işe girişler için yapacağınız başvurularda CV’niz Derby Üniversitesi ile daha da efektif hale gelecek.

Dünya standartlarındaki eğitim ortamımız Derby Üniversitesini eğitim için arzulanan bir yer haline getiriyor. Son on yılda son teknolojiye sahip tesislere erişebilmek için 150 milyon £’luk yatırım yapıldı. Böylece gelecekteki kariyerinizde karşılaşabileceğiniz uygulamalar son kalitedeki endüstriyel ortamlarda sizlere sunulmakta ve rakipsiz bir deneyim kazanmanız amaçlanmaktadır

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

The International Student Barometer tarafından Birleşik Krallık çapında 5. sırada yer alan Uluslararası Öğrenci Merkezimiz öğrencilerimizi sıcak bir şekilde karşılamak için her daim hazır durumdadır. Birleşik Krallık’taki yaşamınızı sorunsuz bir şekilde devam ettirebilmeniz için size yardımcı olabilecek sosyal hismetler ve tavsiyelerde bulunulmaktadır. Güvenli, ekonomik ve konforlu üniversite yurtlarımız da sizin yaşamınızı kolaylaştırmaktadır.

Üniversitemiz Heathrow, Manchester ve East Midlands havalimanlarından uluslararası yeni başlayan öğrencilerimiz için toplu karşılama yapmaktadır. Bu başlangıçtan itibaren bir hafta boyunca belli aralıklarla yapılmaktadır. Öğrencilerin akademik konular dışında da yardım alabilecekleri danışmanları vardır.

Birleşik Krallık’a gelirken yanınızda getirebileceğiniz şeylerin sınırlı olduğunu biliyoruz bu nedenle yurtlarımıza geldiğinizde sizlere ücretsiz yatak pakedi, yemek pakedi ve varış pakedi vererek eksiklerinizi kapatmaya çalışmaktayız..

Sıralama

 • 83. (Times University Guide 2017)
 • 54. (The Guardian University Guide 2018)

Derby Üniversitesi International Student Centre Support in the International Student Barometer 2016 verilerine göre uluslararası öğrencilerimizin %81,1’i yükseklisans eğitimine de devam etmekte ve bu Birleşik Krallık sıralamasında ilk 5de yer almaktadır. Birleşik Krallık Modern Üniversiteleri sıralamasında da 2. Sırada yer almaktadır. (DELHE 2015).

 2014 yılında Research Excellence Framework’e göre Derby Üniversitesi bölümleri dünya genelinde %75 anlamlılık göstermektedir.

Konaklama

Üniversite Derby ve Buxton'daki öğrenci yurtlarını yönetmektedir. Bu yurtlar kampüse, yerel mağazalara, barlara ve restoranlara yürüme mesafesinde çeşitli konaklama imkanları sunmaktadır - Standart 6 kişiye kadar paylaşımlı odalardan suit apartman odalarına kadar çeşitlidir- Derby'nin uluslararası öğrencileri konaklama hizmetlerini oldukça iyi değerlendirmektedir. 2016 yılında i-graduate uluslararası öğrenci barometresine -global olarak saygın kıyaslama markası- göre Derby şu şekilde sıralandı; Uluslararası varışlarında karşılamakta UK'in birinci, dünyanın ise ikinci ve konaklama fırsatlarında dünyada dokuzuncu. Genel konaklama kalitesinde UK'de üçüncü. Eğer katılmayı düşündüğünüz her yılın 31 Temmuz terihine kadar başvurursanız, Derby öğrenci yurtlarında konaklamanızın en azından ilk sene için size özel reserve edileceğini garanti ediyor.

Lokasyon

Birleşik Krallık’ın kalbinde yer alan Derby Üniversitesi kara, demir ve hava yoluyla kolayca ulaşıma sahiptir. Merkez kampüsümüz Buzton Spa alanlarıyla çevrili canlı şehir hayatının içerisinde yer almaktadır. Kültürel bakımdan çeşitlilik gösteren, dost canlısı ve yüksek yaşam standartlarına sahip olmasına rağmen büyük şehirlerden daha ucuza yaşanılabilmektedir. İstediğiniz zaman mükemmel bir sosyal yaşam sunarken, istediğiniz zaman da kendinizi dinlendirebileceğiniz sessizlik içinde bir ortam sağlayan üniversite deneyimi sunmaktadır.    

Derby veya Buxton'da müzik, yemek, sinema, tiyatro, festivaller ve her tür sporla iç içe olurken hiçbir zaman kaybınız olmaz. Yakınındaki Peak District National Park sizlere muhteşem manzaralar ve açık hava eğlenceleri sunmaktadır.

Derby kampüsüne en yakın havaalanı, East Midlands Havaalanıdır ve 20 dakikadan daha kısa bir mesafededir. Buxton kampüsü için Manchester havaalanı daha kullanışlı ve yaklaşık 90 dakikada erişim sağlayabilirsiniz.

Mezunlar

 • Ritesh Anand – Stratejik Yönetim MSc - Zimbabve'de Invictus Capital'in kurucusu olan ve Afrika'ya odaklanan entegre bir finansal hizmetler şirketidir.

 

 • Paul Cummins – BSA (Hons) Craft – Chatsworth House, Londra Olimpiyat Parkı ve Tower of London'da sergilenen uluslararası çapta beğeni toplayan bir sanatçı.

 

 • Edward Hogan – BA (Hons): Yazar

 

 • Khumbo Kachali – MSc in Strategic Management –Vice-President of Malawi.

 

 • Fazane Malik – BA (Hons) Fashion Studies 2013 Midlands Gelişimci Tasarımcı ödülüne layık görülmüştür.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Times Yüksek Öğretim'in “Yılın Üniversitesi” adayları açıklandı

Yüksek öğreniminin "Oscar'ları" olarak kabul edilen 2019 Times Yüksek Öğretim ödülleri, altı üniversitenin "Yılın Üniversitesi" adaylığıyla… Daha fazla

İngiltere’de Motorspor Mühendisliği Eğitimi Alın

Motorspor mühendisliği üzerine bir kariyer yapmak zorlu bir yolculuktur. Eğitiminizi İngiltere'de almak sizi rakiplerinizin bir adım… Daha fazla

İngiltere’de Spa Yönetimi Eğitimi Alın

Spa yöneticileri için talep gittikçe yükselmekte ve güzellik piyasası sektörü hızla büyümekte. Siz de… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi