Brighton Üniversitesi
Brighton Üniversitesi

Rank

Brighton Üniversitesi Ranking

122

location

Brighton Üniversitesi Location

South England

Brighton Üniversitesi Brighton Üniversitesi

Rank

University Ranking

122

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Brighton and Eastbourne, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 13.7%
Öne Çıkan Bölümler Eczacılık, Mimarlık, Hemşirelik
Uluslararası Ücretler £12,900-14,040
Temel Bilgiler
Lokasyon Brighton and Eastbourne, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 13.7%
Öne Çıkan Bölümler Eczacılık, Mimarlık, Hemşirelik
Uluslararası Ücretler £12,900-14,040

Genel Bakış

Change first sentence to: The University of Brighton was formed as Brighton Polytechnic in 1968 by the merging of Brighton College of Technology and Brighton College of Art and was awarded full university status in 1992.

The University is a community of 21,600, almost 3,000 of whom are international, students across five campuses in Brighton, Eastbourne and Hastings, on the south coast of England. The University of Brighton has one of the best teaching quality ratings in the UK and focuses on professional education in areas such as Pharmacy, Engineering, Medicine and Nursing.

In recent years Brighton has moved its focus onto employability, with career planning and development built into each degree at the university. Nearly all degrees at the University of Brighton include a work placement or sandwich year, showing potential employers you have experience working in your chosen field, and also giving the student an insight into what the career requires.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Brighton Üniversitesi halihazırda kayıtlı 150'den fazla ülkeden gelen uluslararası öğrenciye sahiptir. Universitenin Uluslararı Ofisi varış öncesi ve sırasında, tüm uluslararası öğrenciler için vizeler, barınma ve ilgili konular hakkında ücretsiz yönlendirme hizmeti sunmaktadır. Bütün uluslararası öğrencilere kişisel öğretmen ayrılır ve ücretsiz dil desteği sağlanır.

Sıralama

 • 2017 yılında The Times University Guide tarfından104. sırada
 • 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından  91.sırada gösterilmiştir.

Brighton Üniversitesi, 2009 yılında Times tarafından Yılın Üniversitesi seçilmiştir ve 2014'teki Son Araştırma Mükemmellik Çerçevesini takiben, dünyanın önde gelen araştırma etkisi nedeniyle İngiltere'deki 128 üniversiteden 27'nci sıraya yükselmiştir. Brighton, genellikle Sanat ve Tasarım alanında İngiltere liderlerinden bir kurum olarak bilinmketedir.

Konaklama

Brighton, Hastings ve Eastbourne çevresindeki üniversitelerde 2000'den fazla mekan vardır. Özel sektörde 400 oda bağımsız konut bulunmaktadır. Uluslararsı Öğrenciler Ofisi ev bulma konusunda öğrencilerine yaradımcı olmaktadır.

Lokasyon

Brighton Üniversitesi kampüsleri, İngiltere'nin güney kıyısında uzanır; Brighton, Londra'dan 90km ve Eastbourne'dan 125km uzaklıktadır. Eastbourne Brighton'a 40km uzaklıktadır. Seyahat bağlantıları öğrencilere ve turistlere büyük bir kolaylık sağlamaktadır. En yakın otoyol, Londra'ya ve ülkenin geri kalanına kolay bir yol erişimi sağlar. Avrupa’ya sahil boyunca çeşitli kalkış noktalarından hava, tren veya feribot ile kısa bir yolculuk yapılabilir. Londra'ya giden trenler bir saatten az sürer ve Gatwick Havaalanı trenle yarım saat uzaklıktadır.

Brighton, pek çok kulüp, canlı müzik mekanı, mağaza, restoran, bar, galeri ve müze bulunan, sosyalleşmek için ünlü bir şehirdir. Brighton ve Eastbourne canlı ve güvenli olup, UK in hava şartlarına göre açık havaların daha çok görüldüğü bir yerdir, ödüllü plajlara sahiptir ve  South Downs ulusal parkına yakındır.

Mezunlar

 • Keith Tyson (Turner Prize kazanmış artist)
 • John Pasche (Sanat Tasarımcısı, The Rolling Stones )
 • Tanya Streeter (Dünya Şampiyonu free diver)
 • Paddy Considine (Aktör)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Sağlık Bilimleri için İngiltere’deki En İyi Üniversiteler

Sağlık Bilimleri, tıp ve bilim endüstrisinde geniş çapta bir çok meslek ve meslek dallarını kapsar. İngiltere'de 50 farklı uzmanlık… Daha fazla

2017 Yüksek Öğrenim Ödülleri Adayları Açıklandı

İngiltere'de yüksek öğrenim dalında Oscar olarak tanınan 2017 Times Yüksek Öğretim ödülleri adayları açıklandı. Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi