Bath Spa Üniversitesi
Bath Spa Üniversitesi

Rank

Bath Spa Üniversitesi Ranking

103

location

Bath Spa Üniversitesi Location

South England

Bath Spa Üniversitesi

Rank

University Ranking

103

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Bath, England
Kuruluş Tarihi 1975
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8%
Öne Çıkan Bölümler Dijital Tasarım, Yaratıcı Yazarlık, İşletme ve Yönetim
Uluslararası Ücretler £12,500-14,000
Temel Bilgiler
Lokasyon Bath, England
Kuruluş Tarihi 1975
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8%
Öne Çıkan Bölümler Dijital Tasarım, Yaratıcı Yazarlık, İşletme ve Yönetim
Uluslararası Ücretler £12,500-14,000

Genel Bakış

Bath Spa Üniversitesi, 1852 yılında temel olarak sanat ve beşeri bilimler konularına odaklanmış orijinal biçiminde üniversite olarak kurulmuştur, 2005 yılında resmi olarak üniversite konumuna getirilmiştir. Bath Spa, İngiltere'de en iyi dijital medya ile ilgili öğretim alanlarını içermektedir, bu bölümler 2014'te tamamlanmıştır. Bath Spa Üniversitesi Newton Park olan ana merkezin bulunduğu şehirde ve çevresinde çeşitli kampüslere yayılmıştır.

Bath Spa Üniversitesi, 40'tan fazla ülkeden 7,500'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Okulun büyüklük alanına nispeten , Bath Spa'nın öğretim ve öğrenci refahı üzerine yoğunlaşan samimi bir üniversite olduğu anlamına gelir. Öğrenci memnuniyeti tüm konularda % 89 iken öğretim alanında % 90 olumlu olarak değerlendirilmektedir.

Bath Spa Üniversitesi ‘’UK de hangi Üniversite Klavuzu’’nda Üniversite hayatının büyük bir bölümünü oynayan müzik, tiyatro, dans, koro ve görsel sanatlar gibi etkinliklerle son zamanlarda İngiltere'de ilk altı yaratıcı üniversitesi arasında gösterilmiştir.

 

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Üniversitenin Öğrenci Destek Hizmeti, göçmenlik işlemleri, seyahat, konaklama ve gerekli olabilecek diğer bilgiler hakkında gerekli desteği sağlamkatadır.  Hizmet olarak , varışta uluslararası bir yönlendirme, ayrılış öncesi brifingler, vize desteği sunmaktadır. Üniversitenin Öğrenci Birliği'nin Uluslararası Öğrenci Temsilcisi vardır. Uluslararası İlişkiler ofisi tarafından Londra gezileri, film geceleri, partiler gibi etkinlikler organize edilmektedir.

Sıralama

  • 2017 yılında The Times University Guide tarafından 75. Sırada

  • 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından 66. Sırada gösterilmiştir.

En son yapılan Ulusal Öğrenci Anketi'nde Bath Spa Üniversitesi, genel öğrenci memnuniyeti bakımından İngiltere'de dördüncü sırada yer almıştır. Bath Spa Üniversitesi , sunduğu belirli derslerde de kayda değer bir üne sahiptir. Eğitim Bilimleri dersi ve Eğitim Fakültesi, özellikle saygınlık göstermişken, Yaratıcı Yazarlık Doktora programı, İngiltere'nin bu alandaki önde gelen doktora programlarından biri olarak kabul edilmektedir.

 

Konaklama

Bath Spa Üniversitesi öğrencilerin yaşamak için farklı üç seçenek sunmaktadır. Newton Park Campus’ü kütüphane ve büyük akademik bölümleri içermekte, yanı sıra yakınında tek ve ortak odalar, banyolu seçeneklerle sunmaktadır. Bankside House, şehir merkezine sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde, Unite Halls ise ana kampüsten kısa bir otobüs yolculuğu mesafesindedir. Uluslararası öğrenciler için aile yanı konaklama seçenekleri de bulunmaktadır.

Lokasyon

Bath, çarpıcı manzaralar, güzel parklar ve ikonik mimari ile UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan dünyadaki üç kentten biri olup, Dünya Mirası Kentidir. Roma Hamamları yaklaşık 2000 yıl öncesinde inşa edilmiş ve bugün hala ziyaret edilebilir durumdarlar. Düzenli olarak bir buçuk saatte  trenle Londra’ya ulaşım sağlanmakta, Bristol, trenle yalnızca 10 dakika uzaklıktadır ve İngiltere'nin digger yerlerine de kolayca ulaşım sağlanmakatadır.  İngiltere'nin batısı bu ülkenin en popüler turistik yeridir. Bath, Cotswolds, Mendips ve Wye Vadisi'nden kolayca erişilebilen güzel kırlarla çevirilidir.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Bath Spa 2019 Eylül dönemi için dört yeni lisans bölümü açtı

Bath Spa Üniversitesi 2019 Eylül dönemi için dört yeni lisans bölümü açtı.   Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi