İngiltere'de Spor Bilimi Eğitimi

İngiltere'de Spor Bilimi Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş şartları ve Spor Bilimleri sıralaması.

İngiltere Spor Bilimi Eğitimi

Spor Bilimine Giriş

Spor Bilimi, atletik performansı geliştirmek için bilimsel verilerin uygulanmasıdır. Psikoloji, fizyoloji, beslenme bilimi ve performans analizlerini kapsar. İngiltere üniversiteleri tıp ve eğitimde, en yeni uygulamaları, teoriyi ve teknolojiyi bir arada toplayan programlar sunar.

İngiltere'de Spor Bilimi programları, endüstri profesyonellerinin konuk olduğu derslere girme, profesyonel takımlara yerleştirme ve konferansları ziyaret etme fırsatı sunar. Bir sporcunun sürekli formunun zirvesinde olması için son yıllardaki teknolojik devrimlerle vücudunu tanıması gerekmektedir. Bu sebeple günümüzde spor bilimcilerine olan talep her zamankinden daha fazla durumdadır.

Spor Bilimi Programına Başvurmak

SI-UK Spor Bilimi bölümü başvurularınıza yardım etmek için burada. İstanbul ve Ankara ofislerimizden ücretsiz danışmanlık hizmeti alın, başvurularınıza bugün başlayın.

Futbol, Ragbi, Kriket ve diğer birçok sporun çıkış noktası olan İngiltere, sporun bilimsel yönünü öğretmek için benzersiz bir konumdadır. İngiliz okullarında ve her yaş seviyesinde sporun takıntı boyutlarında benimsenmesi ve İngiliz Premier Liginin başarısı, bu ülkede sporun çekiciliğini ve marka bilinirliğini ortaya koymaktadır.

Spor Biliminde Kariyer

Spor Bilimi mezunları koçluk, egzersiz fizyolojisti, spor psikoloğu, çocuk sporcu temsilcisi, kişisel eğitmen, güç ve kondisyonman antrenörü, üyelik danışmanı ya da yerel yönetimlerde spor geliştirme görevlisi gibi çeşitli pozisyonlarda çalışabilirler.

Spor Bilimi Programı Giriş Şartları

 • Typical IELTS requirements: Her bir bölümde 5.5 altında olmamak üzere 6 puan 
IELTS Hazırlık Sınıfları

Spor Bilimi programına başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa İstanbul ve Ankara ofislerimizdeki IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İstenilen IELTS puanlarının farklı okullar için değişkenlik gösterebileceğini unutmayın.

İngiltere’de Spor Bilimi Eğitimini Nerede Almalıyım?

İngiltere'deki en iyi Spor Bilimi programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu alanda Guardian 2019 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın:

 1. University of Leeds
 2. University of Bath
 3. Loughborough University
 4. University of Birmingham
 5. Kingston University
 6. University of Aberdeen
 7. Durham University
 8. Bangor University
 9. University of Glasgow
 10. Staffordshire University

Spor Bilimi Eğitimine Başvurun

İngiltere’de Spor Bilimleri programları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Premium Servisimizi kullanan öğrencilerimize ise başvuruları arasından en az bir tanesine yerleşme garantisi veriyoruz!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi