İngiltere’de Sosyoloji Eğitimi

İngiltere’de Sosyoloji Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş şartları ve Sosyoloji sıralaması.

İngiltere’de Sosyoloji Eğitimi

Sosyolojiye Giriş

Sosyoloji, sosyal bilimlerin bir koludur ve toplumun kökenini, gelişimini, organizasyonlarını ve kurumlarını inceler. Sosyoloji insanların sosyal aktiviteleri, yapıları ve işlevleri hakkında bilgi birimi edinebilmek için ampirik inceleme ve eleştirel analiz yöntemlerini kullanır. İngiltere’de Sosyoloji bölümü okurken bir yandan sosyal sınıf, kültür, ırk ve etnik köken, toplumsal cinsiyet, sosyal hareketlilik, din ve hukuk gibi konular üzerine odaklanırken bir yandan da sosyolojiyi muhasebe, ekonomi, finans ve pazarlama ile birleştirme şansınız olur.

Sosyoloji Bölümüne nasıl başvurulur?

SI-UK, sosyoloji başvurunuzda size yardımcı olmak için hazırdır. Şimdi harekete geçin ve SI-UK’den ücretsiz danışmanlık hizmetini ofislerimize gelerek veya Skype aracılığıyla alın.

Sosyoloji 1904 yılından beri İngiltere'de öğretilmektedir ve öğrenciler eğitim süresi boyunca mantıksal düşünme, eleştirel değerlendirme, okuma-yazma ve ifade, müzakere ve problem çözme becerilerini geliştirirler. Sosyoloji dersinde Karl Marx, Max Weber ve Emile Durkheim'ın eserleri ile birlikte sosyal değişim, sosyal politika, suç ve toplum incelenir. 

Sosyoloji alanında kariyer

Sosyoloji mezunları, medyada, yerel yönetimlerde, pazar araştırması, yönetim, iskân ve eğitim gibi alanlarda istihdam bulabilirler.

Sosyoloji Bölümüne Giriş Gereklilikleri

 • Typical International Baccalaureate requirements: 32 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: 6.5 ortalama, herhangi bir bölüm 5.5’tan düşük olmamak kaydıyla.
IELTS Preparation Classes

Eğer siz de Sosyoloji eğitiminize başlamadan önce IELTS skorunuzu geliştirmeye ihtiyaç duyuyorsanız hemen İstanbul-Taksim’deki ofisimizde IELTS sınıflarımıza kayıt olun. 

İngiltere’deki üniversiteler için giriş gerekliliklerinin okuldan okula farklılık gösterebileceğini unutmayın.

İngiltere’de Nerede Sosyoloji okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Sosyoloji bölümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Guardian University Guide 2019 listesinde Sosyoloji alanında ilk 10 sırada yer alan üniversitelere göz atabilirsiniz: 

 1. University of Cambridge
 2. University of Sheffield
 3. University of Bristol
 4. University of Warwick
 5. University of Bath
 6. University of Plymouth
 7. Liverpool Hope University
 8. University of Manchester
 9. Loughborough University
 10. University of Birmingham

Sosyoloji Bölümü okumak için şimdi başvurun

Eğer siz de İngiltere’de Sosyoloji bölümüyle ilgilendiyseniz ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden hemen şimdi faydalanın. Premium Servisimizden faydalanırsanız eğer en az bir İngiliz Üniversitesinden kabulünüzü garanti altına almış olursunuz.

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi