İngiltere’de Sosyal Hizmet Eğitimi

İngiltere’de Sosyal Hizmet Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve Sosyal Hizmet sıralaması.

İngiltere’de Sosyal Hizmet Eğitimi

Sosyal Hizmet Giriş

Sosyal Hizmet bölümü, savunmasız yaşayan toplumlar üzerinde nasıl önemli etkiler yapabilecekleri konusunda mezunlarını yetiştirir. Bu bölümü okurken, güvenlerini kazanmak ve yaşam kalitelerini yükseltmek için her yaş, ırk ve kökenden insanla nasıl ilişkiler kuracağınızı öğrenirsiniz. Sabır, anlayış ve iletişim ders süresince geliştirilecek temel becerilerin ilk üçüdür; çünkü bu süreçte farklı tip olay ve durumlarla günlük olarak yüzleştirilirsiniz ve sizden bunları çözmeniz beklenir.

Sosyal hizmet bölümünü okurken öğreneceğiniz sosyal bilimler, iş süreçleri ve uygulamaları, risk koruması, çocuk bakımı ve etik gibi konular size bu konuların üstesinden gelmeniz için yardımcı olacaktır. Bölüm üç sene sürerken, ikinci yılda iş yeri tecrübesi kazanmanız adına sosyal hizmet kurumlarında çalışırsınız.

Sosyal Hizmet Alanında Kariyer

Sosyal Hizmet mezunları hayır kurumlarında, özel sektör veya kamu sektörlerinde istihdam bulabilirler. Mezunların kariyer yolları yetişkinler, çocuklar, öğrenme özürlü insanlar, evsizler, madde bağımlılığı sorunları olan insanlar veya koruyucu ailelerle çalışan sosyal hizmet uzmanlarının bulunduğu çeşitli alanlardan başlayabilir.

Sosyal Hizmet Bölümü için Giriş Gereklilikleri

 • Typical International Baccalaureate requirements: 32 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: 7.0 ortalama, herhangi bir bölüm 6.5 tan düşük olmamak şartıyla.
IELTS Hazırlık Sınıfları

Eğer siz de Sosyal Hizmet eğitiminize başlamadan önce IELTS skorunuzu geliştirmeye ihtiyaç duyuyorsanız hemen İstanbul-Taksim’deki ofisimizde IELTS sınıflarımıza kayıt olun. 

İngiltere’deki üniversiteler için giriş gerekliliklerinin okuldan okula farklılık gösterebileceğini unutmayın.

İngiltere’de Nerede Sosyal Hizmet bölümü okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Sosyal Hizmet bölümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Guardian University Guide 2019 listesinde Sosyal Hizmet alanında ilk 10 sırada yer alan üniversitelere göz atabilirsiniz: 

 1. Lancaster University
 2. Glasgow Caledonian University
 3. University of Portsmouth
 4. University of East Anglia
 5. University of Bath
 6. University of Bedfordshire
 7. University of East London
 8. University of Bristol
 9. University of Dundee
 10. Queen's University Belfast

Sosyal Hizmet Bölümü Okumak için Şimdi Başvurun

Eğer siz de İngiltere’de Sosyal Hizmet bölümüyle ilgilendiyseniz ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden hemen şimdi faydalanın. Premium Servisimizden faydalanırsanız eğer en az bir İngiliz Üniversitesinden kabulünüzü garanti altına almış olursunuz.

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi