İngiltere'de Sanat Eğitimi

İngiltere'de Sanat Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve eğitim sıralaması.

İngiltere Sanat ve Tasarım Bölümleri

İngiltere'de Sanat ve Tasarım Eğitimi alın

İngiltere'de Sanat eğitimi alan uluslararası öğrenciler, konunun teorik, tarihsel ve kritik alanlarının yanında ayrıca pratik stüdyo becerileri üzerine de yoğunlaşırlar. Stüdyo tabanlı çalışma tüm sanat derslerinin merkezinde yer alır. Öğrenciler resim, heykel, enstalasyon, baskı, fotoğraf ve dijital medya alanlarından kendileri seçecekleri bölümde uzmanlaşırlar. Üniversiteler sıklıkla profesyonel sanatçıları ve eleştirmenleri öğrencileri ile buluştururlar. Son sınıf öğrencilerinin bu kritikler doğrultusunda geliştirilen stüdyo çalışmaları çoğunlukla halka açık şekilde sergilenir. 

SI-UK Sanat ve Tasarım Hizmetleri

İngiltere'de bir Sanat Okulu'na başvurmak son derece rekabetçi olabilir, ancak SI-UK Sanat ve Tasarım Servisi bu süreç içinde size adım adım rehberlik eder ve sanat alanında çalışan akademisyenlerden portfolyo oluşturma konusunda uzman tavsiyeleri almanızı sağlar.

Sanat ile Kariyer

Uluslararası öğrenciler için sanat kariyeri fotoğraf, illüstrasyon, grafik tasarım, iç mekan tasarımı ve web sitesi tasarımı alanlarını içerir. Sanat bölümü mezunları ayrıca multimedya, yayıncılık, reklamcılık, müzeler, galeriler, moda ve film endüstrilerinde çalışmaktadırlar.

Sanat Programları Giriş Koşulları

Birçok okul şimdiye kadar hangi dersleri almış olmanız gerektiğini belirtmez, ancak bazı okullar sanat alanında daha önce ders almış olmanızı bekleyebilirler. Sanat ve sanat tarihi dersleri almış olmanız önerilir ve mutlaka en iyi çalışmalarınızdan oluşan bir portfolyo sunmanız gerekir.

 • Typical International Baccalaureate requirements: En az 34 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB ortalama ve portfolyo .
 • Typical IELTS requirements: Herhangi alt bölümde 6.0’dan düşük olmamak şartıyla ortalama 6.5
IELTS Hazırlık Sınıfları

Bir sanat programına başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa İstanbul ve Ankara ofislerimizdeki IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

Giriş gereksinimlerinin her UK üniversitesi için farklı olduğunu lütfen unutmayın.

İngiltere'de Nerede Sanat Programı Okuyabilirim?

İngiltere'deki en iyi Sanat eğitimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki Guardian 2019 Üniversite Rehberinde ilk on sıralamaya sahip Sanat üniversiteleri hakkında bilgi bulabilirsiniz:

 1. University College London
 2. Newcastle University
 3. Goldsmiths, University of London
 4. London Metropolitan University
 5. Arts University Bournemouth
 6. Aberystwyth University
 7. University of Southampton
 8. Ulster University
 9. Kingston University
 10. Lancaster University

UCL veya Oxford'a başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Service, mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Sanat eğitimine başvurun

İngiltere'de Sanat hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, bugün ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın. Unutmayınız, Premium Hizmet size bir İngiliz üniversitesinden en az bir teklif sunacaktır!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi