İngiltere'de Siyaset Bilimi Eğitimi

İngiltere'de Siyaset Bilimi Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve Siyasi sıralamalar.

İngiltere Siyaset Bilimi Eğitimi

Siyaset Bilimlerine Giriş

Bir siyaset bilimi lisansı, dünyadaki farklı politik sistemlerin anahtar dinamiklerini, hükümetlerin kriz, borç, insan hakları ve toplumun dinamikleri konularında nasıl çalıştığını anlamanızı sağlayacaktır.

Siyaset Bilimi Programına Başvurmak?

SI-UK Siyaset Bilimi başvurunuza yardımcı olmak için burada. Bugün arayın ve ücretsiz danışmanlığınızı İstanbul ve Ankara ofislerimizde veya online olarak Skype üzerinden alın.

Siyaset bilimi eğitimi sizi, iktidarının rolü ve sınırları, "iyi bir toplum" un niteliği, bir devletin başka devletlere karşı yükümlülükleri gibi etik sorular üzerine düşünmeye yönlendirir. Aynı zamanda, siyasal kurumlardaki ve kültürlerdeki farklılıkları nasıl açıklanır, bir bütün olarak uluslararası sistemin doğası gibi ampirik soruları da inceleyeceksiniz.

Siyaset Biliminde Kariyer

Siyaset Bilimi mezunları yerel, ulusal ve uluslararası idarelerde olduğu gibi sivil toplum örgütleri, medya, eğitim, bankacılık ve finans sektörlerinde de çalışabilirler.

Siyaset Bilimi Giriş Şartları

 • Typical International Baccalaureate requirements: 34 points.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: Her bir bölümde 6.0 altında olmamak üzere 6.5 puan 
IELTS Hazırlık Sınıfları

Bir Siyaset Bilimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa İstanbul ve Ankara ofislerimizdeki IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İstenilen IELTS puanlarının farklı okullar için değişkenlik gösterebileceğini unutmayın.

İngiltere’de Nerede Siyaset Bilimi Eğitimi Almalıyım?

İngiltere'deki en iyi Siyaset Bilimi programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu alanda Guardian 2019 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın:

 1. University of St Andrews
 2. University of Cambridge
 3. University of Oxford
 4. University of Bristol
 5. Loughborough University
 6. University of Warwick
 7. University of York
 8. London School of Economics
 9. Coventry University
 10. University of Exeter

Oxford ve Cambridge’e başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz, mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Siyaset Bilimi Programına Başvurun

İngiltere’de Siyaset Bilimi programları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Premium Servisimizi kullanan öğrencilerimize ise başvuruları arasından en az bir tanesine yerleşme garantisi veriyoruz!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi