İngiltere’de Petrol ve Doğalgaz Yönetimi

İngiltere’de Petrol ve Doğalgaz Yönetimi

Kariyer seçenekleri, giriş şartları ve Petrol, Gaz ve Petrol Yönetimi için sıralamalar.

İngiltere’de Petrol ve Doğalgaz Yönetimi Programları

Petrol ve Doğalgaz Yönetimine Giriş

Eğer yedi yıldızdan biri için -dünyanın en büyük yedi enerji şirketini tanımlamak için kullanılan ortak ifade- çalışmak istiyorsanız uzun vadeli kariyer hedefleriniz için Petrol ve Doğalgaz Yönetimi gereklidir. Sektörde bir mühendislik derecesinin aksine, bir yönetim derecesi petrol ve doğalgaz alanında muhasebe, ekonomi ve hukuk alanında bilgi sahibi olmanızı sağlarken daha ileri modüller sizi lojistik, proje yönetimi ve stratejik yönetim konularında uzmanlaştırır.

Petrol ve Doğalgaz Yönetimi eğitimi öğrencileri, bir şirketin belirli bir alanda ilerlemesi için üstlerine ve astlarına doğru tavsiyeler verebileceği konuma getirir.

Petrol ve Doğalgaz Yönetimine Başvurmak

SI-UK Petrol ve Doğalgaz Yönetimi başvurularınıza yardım etmek için burada. İstanbul ve Ankara ofislerimizden ücretsiz danışmanlık hizmeti alın, başvurularınıza bugün başlayın.

Enerji sektörü iklim değişikliği ve rakip firmalarla girilen katı rekabet nedeniyle yeni zorluklara karşı karşıya olduğu için, yetkili ve bilgili yönetim kadrosuna duyulan ihtiyaç büyümektedir. Bu ihtiyaç petrol ve doğalgaz yönetimi kariyerini seçen mezunlar için ortalama başlangıç maaşlarının yükselmesiyle sonuçlanmaktadır.

Petrol ve Doğalgaz Yönetiminde Kariyer

Petrol ve Doğalgaz Yönetimi mezunları için düşük kıdemli pozisyonlar çevre danışmanı veya araştırma yöneticisi gibi rolleri kapsar. Operasyonlar ve ekip yönetimindeki yüksek kıdemli pozisyonlar ise deneyim edindikten sonra üstlenilir. Bu aşamada dünyanın petrol ve doğalgaz arzının keşfi ve sürdürülebilirliği üzerine çalışacaksınız.

Petrol ve Doğalgaz Yönetimi Giriş Şartları

Petrol ve Doğalgaz Yönetimi yüksek lisans programları için üniversiteler tarafından jeoloji, mühendislik, işletme ve ya finans alanında minimum 2.5 gpa beklenmektedir.

  • Typical IELTS requirements: : Her bir bölümde 6.0 altında olmamak üzere 6.5 puan 
IELTS Hazırlık Sınıfları

Bir Matematik programına başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa İstanbul ve Ankara ofislerimizdeki IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İstenilen IELTS puanlarının farklı okullar için değişkenlik gösterebileceğini unutmayın.

İngiltere’de Nerede Petrol ve Doğalgaz Yönetimi Eğitimi Almalıyım?

İngiltere'deki en iyi Petrol ve Doğalgaz Yönetimi programları hakkında daha fazla bilgi alın:

Cambridge ya da Imperial College London’a başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz, mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Eğitimine Başvurun

İngiltere’de Petrol ve Doğalgaz Yönetimi programları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Premium Servisimizi kullanan öğrencilerimize ise başvuruları arasından en az bir tanesine yerleşme garantisi veriyoruz!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi