İngiltere’de Otel İşletmeciliği Eğitimi

İngiltere’de Otel İşletmeciliği Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve otel yönetimi sıralaması.

İngiltere’de Otel İşletmeciliği Eğitimi 

Otel İşletmeciliğine Giriş

Otelcilik sektörünün gelişmesi, birçok alanda kariyer gelişimi ve istihdam fırsatları yaratmıştır, bunların başında ise Otel İşletmeciliği gelir. Bu sektörde çalışmak için mükemmel iletişim becerilerine, keskin bir pazarlama ve halkla ilişkiler zekâsına ihtiyaç duyacaksınız.

İngiltere'de Otelcilik dersleri stratejik konulara, işletme yeterliliklerine, muhasebe, finans, pazarlama, operasyonlar, halkla ilişkiler, idare ve yönetim konularına odaklanır. Turizm ve otelcilik sektörüne dayalı kapsamlı çalışmalarınız sayesinde müşteri odaklı senaryolar, oteller, restoranlar, seyahat gemileri, eğlence parkları, pazarlama hedefli organizasyonlar, kongre merkezleri ve country clublar da dâhil olmak üzere sektörün her alanındaki bilginiz gelişecektir.

Otel İşletmeciliği bölümüne nasıl başvurabilirim?

SI-UK size Otel İşletmeciliği başvurunuzda yardımcı olmak için buradadır. Bugün harekete geçin ve ücretsiz danışmanlık hizmetimizden ofislerimize gelerek veya Skype aracılığıyla faydalanın.

Otelcilik endüstrisi küresel olarak büyümeye devam ediyor ve kalifiye insanlara sürekli ihtiyaç duyuyor. İngiltere'de Otel İşletmeciliği okumak, rekabetçi bir pazarda çok çeşitli üst düzey kariyer fırsatları için gerekli birikimi size sağlayacaktır.

Otel İşletmeciliğinde Kariyer

Kariyer olanakları turizm danışmanlığı, etkinlik yönetimi, operasyon yönetimi, pazarlama, konferans ve ziyafet müdürlüğü, seyahat acenteliği, girişimcilik veya yurtdışı bir tatil köyünde tatil temsilciliği şeklinde mevcuttur.

Otel İşletmeciliği Giriş Gereklilikleri

 • Typical International Baccalaureate requirements: 32 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: 6.5 ortalama, herhangi bir bölüm 5.5 tan düşük olmamak kaydıyla.
IELTS Hazırlık Sınıfları

Eğer siz de Otel İşletmeciliği eğitiminize başlamadan önce IELTS skorunuzu geliştirmeye ihtiyaç duyuyorsanız, hemen İstanbul-Taksim’deki ofisimizde IELTS sınıflarımıza kayıt olun. 

İngiltere’deki üniversiteler için giriş gerekliliklerinin okuldan okula farklılık gösterebileceğini unutmayın.

İngiltere’de nerede otel işletmeciliği okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Otel İşletmeciliği bölümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için ilk 10 sırada bulunan Otel İşletmeciliği üniversitelerine göz atabilirsiniz: 

 1. University of Surrey
 2. Bournemouth University
 3. Oxford Brookes University
 4. University of Strathclyde
 5. Sheffield Hallam University

Otel İşletmeciliği Bölümüne başvurun

Eğer siz de İngiltere’de Otel İşletmeciliği bölümüyle ilgilendiyseniz ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden hemen şimdi faydalanın. Premium Servisimizden faydalanırsanız eğer en az bir İngiliz Üniversitesinden kabulünüzü garanti altına almış olursunuz.

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi