İngiltere'de Müzik Eğitimi

İngiltere'de Müzik Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve Müzik sıralaması.

İngiltere’de Müzik Eğitimi

Müzik Eğitimine Giriş

İngiltere'de Müzik okumak, teorik ve pratik ders içeriklerinin yanı sıra geniş bir müzik yelpazesine odaklanmanıza olanak tanır. Öğrenciler yaratıcılıklarını, takım çalışmalarına yatkınlıklarını, iletişim ve performans becerilerini seminerler, dersler ve pratik oturumlarda geliştirir. Ders içerikleri belli başlı dönem müzikleri ve türlerine, kompozisyona, performansa ve ortak çalışmaya odaklanır. İngiltere’de müzik eğitimi alırken eğitim planlarınızı özelleştirebileceksiniz ve birinci yıldan sonra ilgi duyduğunuz alanlara odaklanacaksınız. Okullardaki birçok öğretmen yıllarca müzik deneyimine sahip olan endüstri profesyonelleridir.

Müzik Bölümüne Başvuru?

SI-UK size Müzik başvurunuzda yardımcı olmak için buradadır. Bugün harekete geçin ve ücretsiz danışmanlık hizmetimizden ofislerimize gelerek veya Skype aracılığıyla faydalanın.

İngiltere, dünyaca ünlü The Beatles, The Who ve David Bowie gibi isimlerin de arasında olduğu şaşaalı bir müzik geçmişine sahiptir. Kültürü ve farklı tarihçesi, uluslararası bir öğrencinin eğitim alması için harika bir yer olmasını sağlamaktadır.

Müzik alanında Kariyer

Performans alanında uzmanlaşan müzik mezunları dilerlerse kariyerlerinin geri kalanını kayıt yapan bir sanatçı olarak, orkestralarda iş bularak veya serbest bir müzisyen olarak devam ettirebilir. Etnomüzikoloji ve psikoterapi gibi uzmanlık alanlarında da istihdam olanakları bulunmaktadır. Müzik endüstrisi ayrıca birçoğu serbest olarak çalışan teknisyenleri, ses mühendislerini ve yapımcıları da kapsar.

Music Entry Requirements

 • Typical International Baccalaureate requirements: 30 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB müzik dâhil şekilde. Müzik bölümünün yaratıcı doğası nedeniyle, pek çok öğrenci yetenek ve liyakate göre de kabul edilebilir. 
 • Typical IELTS requirements: 6.0 ortalama, herhangi bir bölüm 5.5’tan düşük olmamak kaydıyla
IELTS Hazırlık Sınıfları

Eğer siz de Müzik eğitiminize başlamadan önce IELTS skorunuzu geliştirmeye ihtiyaç duyuyorsanız hemen İstanbul-Taksim’deki ofisimizde IELTS sınıflarımıza kayıt olun. 

İngiltere’deki üniversiteler için giriş gerekliliklerinin okuldan okula farklılık gösterebileceğini unutmayın.

İngiltere’de Nerede Müzik okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Müzik bölümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Guardian University Guide 2019 listesinde ilk 10 sırada bulunan Müzik bölümü üniversitelerine göz atabilirsiniz: 

 1. Durham University
 2. University of Surrey
 3. Guildhall School of Music and Drama
 4. University of Bristol
 5. Teesside University
 6. Royal Academy of Music
 7. University of Nottingham
 8. University of Birmingham
 9. Brunel University London
 10. University of Manchester

Cambridge ve Oxford’a başvurmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge hizmetimiz sizi yoğun mülakat provalarıyla ve uzman niyet mektubu tavsiyeleriyle dünyanın en iyi birkaç üniversitesi arasında gösterilen bu iki üniversite için tamamen hazır hale getirir.

Müzik Bölümü Okumak için Şimdi Başvurun

Eğer siz de İngiltere’de Müzik bölümüyle ilgilendiyseniz ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden hemen şimdi faydalanın. Premium Servisimizden faydalanırsanız eğer en az bir İngiliz Üniversitesinden kabulünüzü garanti altına almış olursunuz.

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi