İngiltere'de Mimarlık ve Çevre Tasarımı Eğitimi

İngiltere'de Mimarlık ve Çevre Tasarımı Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve Mimarlık ve Çevre Tasarımı sıralaması.

İngiltere Mimarlık ve Çevresel Tasarımı Bölümleri

Mimarlık ve Çevre Tasarımına Giriş

Mimarlık ve Çevre Tasarımı, mimarlık ile düzenlenmeye ihtiyaç duyulan çevresel sorunların temel ilkelerini ele alır. Modern teknolojili binalara ve yenilenebilir enerji kullanımına olan ihtiyaç hiç bir zaman 21. Yüzyıldaki kadar ciddi olmamıştır. Çevresel Tasarım programları ile siz de filizlenmeye başlayan bu alanda yer alma fırsatı bulabilirsiniz.

Etkin olarak araştırma yapmayı, elde ettiğiniz bilgiyi analiz etmeyi ve yorumlamayı, konsept tasarım geliştirmeyi, grafik tasarımı etkili kullanmayı, kompleks yerel ve çevresel sorunları ele almayı öğrenerek mimarlığın bu alanında çalışmak için gerekli olan tüm donanıma sahip olacaksınız.

Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümüne başvurmak

SI-UK, Mimarlık ve Çevre Tasarımı başvurunuza yardımcı olmak için burada. Bugün başlayın ve ücretsiz danışmanlığınızı bir SI-UK bürosunda veya Skype üzerinden ayarlayın.

Mimar olabilmek için öğrenciler öncelikle beş yıllık üniversite eğitimi ve bunu takiben yapacakları iki yıllık iş deneyimi kombinasyonunu tamamlamalıdırlar. Öğrenciler bu sürecin ardından son sınavlarına girerler. Öğrenciler üniversite eğitimlerinin üç yılını tamamladıklarında İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü (RIBA) üyesi olurlar. Sonrasında BArch (Mimarlık Lisansı), Diploma, March (Mimarlık yüksek lisansı) programlarına kayıt olurlar. Mezun olmadan önce iki sene iş deneyimi edinmeleri gereklidir.

Mimarlık ve Çevre Tasarımında Kariyer

Mimarlık ve Çevresel Tasarım programlarının tamamlanması, size nitelikli bir mimar olmanız için gerekli tüm becerileri verir ve ayrıca çevresel tasarım alanında ek uzmanlık kazanmanızı sağlar. Bu program sizi, kamusal ve özel kuruluşlar için iç ve dış mekanlarda yeni alanlar tasarlamaya hazırlar. Olası kariyer seçeneklerinden bazıları:

 • Topluluk ve ekonomik kalkınma 
 • Çevresel işler ve yönetim
 • Tarihi koruma
 • Kentsel gelişim
 • Kentsel ve bölgesel planlama

Mimarlık ve Çevre Tasarımına Giriş Koşulları

Mimarlık ve Çevresel Tasarım programına başvurmadan önce üniversiteler tarafından İngilizce, sanat, tasarım ve matematik derleri okunmuş olması tercih edilir. Aynı zamanda serbest çizime, 3D çalışmalarına, tasarım ve üretime ilgi duymanız beklenir. İngiltere’de çoğu üniversiteden kabul alabilmeniz için bir portfolyo oluşturmanız gereklidir.

 • Typical International Baccalaureate requirements: En az 34 puan.
 • Typical A-levels requirements: AAB, sanat dengesi, bilimler ve matematik yeteneği.
 • Typical IELTS requirements: 6.5 genel olarak, herhangi bir bileşende 6.0'dan düşük olmamalıdır.
IELTS Hazırlık Sınıfları

Mimarlık ve Çevre Tasarımı diplomasına başlamadan önce IELTS puanınızı arttırmanız gerekiyorsa, bugün orta Ankara veya İstanbul'daki esnek yarı zamanlı IELTS sınıflarına kaydolun.

Giriş gereksinimlerinin her UK üniversitesi için farklı olduğunu lütfen unutmayın.

İngiltere'de Mimarlık ve Çevre Tasarımı eğitimini nerede öğrenebilirim?

İngiltere'deki en iyi Mimarlık ve Çevresel Tasarım programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için QS 2018 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında bilgi bulabilirsiniz:

 1. University College London
 2. University of Manchester
 3. University of Cambridge
 4. University of Sheffield
 5. University of Reading
 6. Cardiff University
 7. Loughborough University
 8. Newcastle University
 9. Oxford Brookes University
 10. University of Nottingham

UCL veya Cambridge’e başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz, mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Mimarlık ve Çevre Tasarımı eğitimine başvurun

İngiltere'de Mimarlık ve Çevre Tasarımı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bugün ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın. Unutmayınız, Premium Hizmet size bir İngiliz üniversitesinden en az bir teklif sunacaktır!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi