İngiltere’de Medya ve İletişim Eğitimi

İngiltere’de Medya ve İletişim Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve Medya ve İletişim sıralaması.

İngiltere’de Medya ve İletişim Eğitimi

Medya ve İletişim Bölümü Tanımı

Medya ve İletişim bölümü, kardeş bölümü diyebileceğimiz Medya Prodüksiyona göre daha teorik olmakla birlikte daha çeşitli konuları kapsar. Ders içerikleri dilbilim, fotoğraf düzenleme, TV ve radyo prodüksiyonu, ses manipülasyonu ve çok daha fazlası şeklinde olabilir. Geleneksel teori ve analitik temelli alanlar da kapsanmaktadır.

Medya ve iletişim Eğitimine Başvurmak?

SI-UK Medya ve İletişim eğitiminizde birlikte yardımcı olmak için burada. Bugün arayın ve ücretsiz danışmanlığınızı bir SI-UK bürosunda veya Skype üzerinden ayarlayın.

Her şeyden önce öğrenciler medyanın 21. yüzyılda nasıl çalıştığını derinlemesine anlayacaktır. Eğitimin ilk yılını takiben çoğu Medya ve İletişim bölümü, öğrencilerin uzmanlaşmak istedikleri alan üzerine yoğunlaşmalarına olanak tanır. 

Medya ve İletişim’de Kariyer

Medya ve İletişim bölümünden mezun olan bir öğrenci, medya endüstrisinin birçok alanında başarılı olmak için gerekli temel becerileri kazanmış şekilde piyasaya adımını atar. Bu bölümden mezun olanlar TV, radyo ve filmlerde pratik medya rollerinin yanı sıra metin yazarlığı, pazarlama ve gazetecilik gibi alanları da tercih edebilirler. Medya ve İletişim bölümü kendi doğası gereği size takip edebileceğiniz birçok yol sunar.

Media and Communications Entry Requirements

 • Typical International Baccalaureate requirements: 32 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: 6.5 genel olarak, herhangi bir alanda 5.5'den düşük olmamalıdır.
IELTS Hazırlık Sınıfları

IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, neden bize İstanbul'da katılmıyorsunuz ve kurslarımızdan birine kaydolmuyorsunuz? İhtiyaçlarınıza uyacak şekilde IELTS çalışmalarımız mevcuttur.

Giriş gereksinimlerinin her İngiltere üniversitesi için farklı olduğunu lütfen unutmayın.

İngiltere’de Nerede Medya ve İletişim Okuyabilirim?

İngiltere'deki En İyi Medya ve İletişim kursları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Guardian University Guide 2019'daki ilk on medya ve sinema üniversitesiyle ilgili ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz:

 1. London School of Economics
 2. Goldsmiths, University of London
 3. Cardiff University
 4. King's College London
 5. University of Leeds
 6. University of Westminster
 7. Loughborough University
 8. University of Leicester
 9. City, University of London
 10. Royal Holloway University of London

Medya ve İletişim Okumak İçin Başvur

Eğer daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden hemen şimdi faydalanın. Premium Servisimiz size İngiltere üniversitelerinden en az bir kabulü garanti ederken, geniş hizmet yelpazemiz herkesin ihtiyacına yönelik bir hizmet sunmaktadır.

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi