İngiltere Matematik Eğitimi

İngiltere Matematik Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve Matematik sıralaması.

İngiltere Matematik Eğitimi

Matematiğe Giriş

Matematik öğrencileri mühendislik, işletme ve sosyal bilimler gibi alanlarda kullanabilecekleri yetilerle mezun olurlar. Matematikçilerin ihtiyaç duyduğu temel yetiler mantıksal düşünme, problem çözme ve gelişmiş sayısallaştırmadır. Bu yetiler fiziki bilimler, veri analizi ve istatistik için gerekli teorik çerçeveyi sağlarlar.

Matematik Eğitimine Başvurmak

SI-UK Matematik bölümü başvurularınıza yardım etmek için burada. İstanbul ve Ankara ofislerimizden ücretsiz danışmanlık hizmeti alın, başvurularınıza bugün başlayın.

Matematik genellikle bilgisayar bilimi, ekonomi ve finans gibi alanlarla kombine edilir. Matematik eğitimi İşletme matematiği, finansal matematik, öğretmenlik, yönetim bilimi ve biyo-matematik gibi çeşitli modülleri içerebilir.

Matematikte Kariyer

Matematik mezunları eğitimleri süresince edindikleri analitik ve mantık becerileri sayesinde farklı endüstrilerde çalışabilirler. Yaygın kariyer seçenekleri muhasebecilik, küresel bankacılık, finansal risk ve yatırım analizi olarak sıralanabilir. Mezunların büyük bir kısmı ise öğretmen olarak iş hayatlarına devam etmektedirler.

Matematik Programı Giriş Şartları

 • Typical International Baccalaureate requirements: 36 puan.
 • Typical A-levels requirements: AAB with an A in mathematics
 • Typical IELTS requirements: Her bir bölümde 5.5 altında olmamak üzere 6 puan 
IELTS Preparation Classes

Bir Matematik programına başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa İstanbul ve Ankara ofislerimizdeki IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İstenilen IELTS puanlarının farklı okullar için değişkenlik gösterebileceğini unutmayın.

İngiltere’de Matematik Eğitimini Nerede Almalıyım?

İngiltere'deki en iyi Mühendislik programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu alanda Guardian 2019 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın:

 1. University of Oxford
 2. University of St Andrews
 3. University of Cambridge
 4. University of Warwick
 5. Lancaster University
 6. University of Greenwich
 7. Loughborough University
 8. Durham University
 9. Liverpool John Moores University
 10. University of Central Lancashire

Oxford, Cambridge, Imperial College London ya da UCL’e başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz, mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Matematik Eğitimine Başvurun

İngiltere’de Matematik programları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Premium Servisimizi kullanan öğrencilerimize ise başvuruları arasından en az bir tanesine yerleşme garantisi veriyoruz!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi