İngiltere'de MBA Eğitimi

İngiltere'de MBA Eğitimi

Nasıl başvurulur, giriş şartları nelerdir
en iyi MBA eğitimi nerede alınır?

İngiltere'de MBA Eğitimi

MBA eğitimi boyunca İngiltere de sunulan programlar da öğrencilerin tüm akademik seviyeleri için ihtiyaçları  ve kariyer beklentileri karşılanır. İngiltere, yüksek derece ve iyi kariyere sahip öğretim üyelerine ve marka tanınırlığına sahiptir. Ayrıca öğrencilerine kalite açısından dünyanın en iyi MBA eğitimine ev sahipliğini yapmaktadır. İş sağlayıcılığı sayesinde öğrencilere uzun dönemde ödeme imkanı sunmaktadır.

İngiltere'de MBA genellikle 1 yıllık program olarak verilir fakat 2 yıllık eğitimi olan okullarda mevcuttur. MBA öğrencileri kariyerlerine devam etmek isterlerse part-time olarak programlarıyla birleştirerek çalışabilirler. Online eğitim veren Mba bölümleride mevcuttur. Giderek artan enflasyonlu bir ülkede Mba eğitimi almış olmak sizlere yüksek maaş ve iyi bir karıyer imkanı sunar.

Neden İngiltere’de MBA Eğitimi?

İngiltere'de MBA eğitimi dünyanın birçok yerinden rakipsiz öğrenciler, öğretmenler ve İş Fırsatları ile uluslararası bir fırsat sunuyor. Dünya çapında bir işte bulunmak MBA almış öğrenciler için normal bir durumdur. İngiltere'de MBA, sizin profilinizi yükseltmek, kapsamını genişletmek ve amaçlarınızı gerçekleştirmek için eşsiz bir fırsattır.

İngiltere’de MBA eğitimi ne kadara mal olur?

MBA ortalama maliyeti £ 16.000, ancak daha büyük ve daha prestijli okulları £ 60.000 ‘a kadar yükselmektedir.  İngiltere'de MBA eğitiminden tüm bütçelere uygun düşük bir maliyetle konaklamalı olarak yararlanılabilir.

İngiltere’de MBA Giriş Şartları nelerdir?

Muhtemel MBA öğrencilerinden en az 3.00 / 4.00 ortalama veya dengi bir derece ve yönetimle ilgili en az 3 (tercihen 5) yıllık bir full-time iş tecrübesi istenir. 

Bazı durumlarda ise sizden 4 bölümden oluşan Graduate Management Admission Test (GMAT) sınavını vermeniz istenir.

 • Analytical writing
 • Integrated reasoning
 • Quantitative
 • Verbal

Sınav 3.5 saat sürer ve toplam GMAT skoru 200 ile 800 arası değişkenlik gösterir. Çoğu MBA programı ise 600 puan ister.

İngiltere'de MBA Eğitimi Nerede alabilirim?

İngilterenin en iyi 100 Global FT MBA sıralaması aşağıdaki gibidir.

Nasıl Yardımcı oluyoruz ?

İngiltere'de bir MBA eğitiminin tüm yönleriyle ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bugün ücretsiz danışmanlığımızdan faydalanın.

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi