İngiltere’de İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi

İngiltere’de İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve okul sıralaması

İngiltere’de İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında

İngiliz Dili ve Edebiyatı eğitimi, öğrencilere çok çeşitli mesleklerle ilgili belli kariyer becerilerini kazanma imkanı verir. Öğrenciler, bir metnin, tartışma yöntemleri, analizleme ve raporlama da dahil, nasıl araştırılıp inceleneceğini öğrenir; yayıncılık, gazetecilik, basın yayın gibi edebiyatla ilişkili popüler kariyer alanlarına da yönelebilirler.

Öğrenciler, İngiliz ve Amerikan edebiyatının köklerini modern yollarla öğrenir. Analitik beceri, görüş ve eleştirel düşünceyi geliştirmenize yardımcı olur. Derslerde ilerleyip edebiyatı derinlemesine anladıkça, alacağınız temel dersler, klasik eserleri, yazım ve tartışma gücünü analiz etme becerinizi geliştirir.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümlerine Nasıl Başvuru Yapılır?

SI-UK olarak İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümlerine ücretsiz başvuru desteği sağlıyoruz. Danışmanlarımızdan randevu almak için hemen iletişime geçin.

İster Byron, Shakespeare, Chaucer’a hayran olun, ister Amerikan Edebiyatı, gotik edebiyat veya klasik şiire... İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim görmek, size, heyecan verici kariyer fırsatları sunacak.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Üzerine Kariyer

İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunlarının ilerleyebileceği gazetecilik, pazarlama, reklamcılık, sunum yapma, eğitim ve metin yazarlığını da kapsayan çok sayıda alan vardır. Aynı zamanda birçok öğrenci, yine edebiyat alanında, yüksek lisans yapmayı tercih eder.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümlerine Giriş Şartları

 • Typical International Baccalaureate requirements: 32 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: Her bölümden en az 5.5 olmak üzere ortalama 6.5 puan
IELTS Hazırlık Sınıfları

İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü öncesinde IELTS seviyenizi yükseltmek istiyorsanız, İstanbul ve Ankara’daki merkezlerimizde esnek ders programlı IELTS sınıflarımıza katılın.

İngiltere’deki her bir üniversitenin giriş şartlarının değişkenlik gösterdiğini unutmayın.

İngiltere’de Hangi Okullarda İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi Alabilirim?

İngiltere’deki İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için, The Guardian University Guide 2019'un hazırladığı en iyi ilk 10 İngiliz Dili ve Yaratıcı Yazarlık okulları listesine göz atın:

 

 1. Durham University 
 2. University of St Andrews 
 3. University of Oxford 
 4. University College London
 5. University of Birmingham
 6. University of Exeter
 7. University of Cambridge 
 8. Brunel University London 
 9. University of Buckingham 
 10. University of Bolton 

Oxford, Cambridge veya University College London’a başvuru yapma konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz, dünyanın en iyi üniversitelerine yaptığınız başvurularınızı tüm ayrıntılarıyla takip edecek, sizi ve niyet mektubunuzu okul mülakatlarına göre hazırlayacaktır.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümüne Başvurun

İngiltere’de İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne başvuru yapmayı düşünüyorsanız, randevunuzu oluşturun, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanın. Premium Servisimizin en az bir okuldan kabul almanızı garantilediğini unutmayın!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi