İngiltere'de İç Mimarlık Eğitimi

İngiltere'de İç Mimarlık Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve iç mimarlık okul sıralamaları.

İngiltere'de İç Mimarlık Eğitimi

İç Mimarlığa Giriş

İç Mimarlık son yıllarda öğrenciler arasında hayli popülerlik kazanan dinamik bir disiplindir. İç mimari konutlar, oteller, hastaneler, ticari alanlar ve sergi alanları gibi birçok farklı alanda mekansal farkındalığı geliştirmektedir. İç Mimarlık bir proje tasarımı ortaya koyabilen, süreci yönetebilen yaratıcı ve sanatsal bir zeka gerektiren çok yönlü bir meslektir. 

İngiltere’de iç mimarlık programı müfredatları ilk tasarımdan markalaştırmaya, proje yönetiminden yürütmeye kadar sürecin her aşamasını kapsayacak şekilde oluşturulur. Ders modülleri renk teorisi, çizim planlama, mekan planlama, mobilya stilleri, duvar ve zemin kaplamaları, aydınlatma ve mesleki uygulama konularına yoğunlaşır. Öğrenciler iyi bir iç mimar olma yolunda doğru adımları atmak için her türlü mesleki bilgi ve beceri ile donatılırlar.

İç Mimarlık Programına Başvumak?

SI-UK İç Mimarlık eğitimi başvurunuza yardımcı olmak için burada. Bugün arayın ve ücretsiz danışmanlığınızı İstanbul ve Ankara ofislerimizde veya online olarak Skype üzerinden alın.

İngiltere üniversitelerindeki iç mimarlık programları sektörün uygulama yönü kadar önemli olan dijital sunum ve proje yönetimi becerilerinizi de geliştirmeyi hedefler. Sektörde uzmanlaşmış kişilerle düzenli iletişim ve iş yerleştirme imkanlarının yanında devam eden projelerde yer almanız da mümkündür.

İç Mimarlıkta Kariyer

İç mimarlık mezunları tasarım sektöründe çok çeşitli alanlarda çalışırlar. Tasarım ekiplerinde, serbest olarak proje bazlı, marka geliştirme ve iletişim, üç boyutlu tasarım ve medya alanları başlıca tercihler arasındadır.

İç Mimarlık Giriş Koşulları

 • Typical International Baccalaureate requirements: 34 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: 6.0 genelinde, herhangi bir bileşende 5.5'den düşük olmamalıdır.
IELTS Preparation Classes

Bir Eğitim Çalışmaları programına başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa İstanbul ve Ankara ofislerimizdeki IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İstenilen IELTS puanlarının farklı okullar için değişkenlik gösterebileceğini unutmayın.

İngiltere’de İç Mimarlık Eğitimini Nerede Almalıyım?

İngiltere’deki en iyi İç Mimarlık programları hakkında daha fazla bilgi alın:

 1. Royal College of Art
 2. University of the Arts London
 3. Goldsmiths, University of London
 4. Glasgow School of Art
 5. Loughborough University
 6. University of Oxford
 7. University of Brighton
 8. Lancaster University
 9. Ravensbourne University London
 10. University College London

İç Mimarlık Eğitimine Başvurun

İngiltere’de İç Mimarlık programları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Premium Servisimizi kullanan öğrencilerimize ise başvuruları arasından en az bir tanesine yerleşme garantisi veriyoruz!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi