İngiltere’de Hukuk Yüksek Lisans Eğitimi

İngiltere’de Hukuk Yüksek Lisans Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve lisansüstü sıralamaları.

İngiltere’de Hukuk Yüksek Lisans Eğitimi

Hukuk Yüksek Lisansı Hakkında

Hukuk bölümü yüksek lisans programları, mezunların ve avukatların vergi, çevre ve iş hukuku gibi özel alanlarda uzmanlaşmaları için tasarlanmıştır. Eğitim programı genellikle 1 yıllık tam zamanlı ve 2 yıllık yarı zamanlı şekildedir. Öğrenciler uzmanlaşmak istedikleri hukuk alanını ve derslerini seçebilirler; eğitim süreci sonrasında tez aşamasına geçerler.

Hukuk Yüksek Lisansına Başvurun

İngiltere’de Hukuk üzerine yüksek lisans yapmayı düşünüyorsanız, randevunuzu oluşturun, SI-UK’in ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanın.

Çoğu hukuk okulu sınırlı sayıda kontenjana sahiptir; bu sebeple başvurunuz sırasında hedefiniz hakkında kesin karar vermiş olmanız gerekir. Hukuk yüksek lisansı (LLM), mezun olan öğrencilere sektör içindeki rekabette avantaj sağlayacak; çalışmakta olanlara da yön değiştirme şansı sunacaktır.

Hukuk Yüksek Lisansı Sonrasında Kariyer

Yüksek lisansını Hukuk üzerine tamamlayan mezunlar, yasal ve kurumsal uygulamalarda çalışabilirler. İşletme, yöneticilik, bankacılık, sivil toplum örgütleri, araştırma ve eğitmenlik alanlarında yer alabilirler. Avukatlık, risk analizi ya da hukuki davalar gibi geleneksel hukuk mesleklerini seçebilirler.

Hukuk yüksek lisansınızı tamamladıktan sonra eğitiminize devam etmek isterseniz, aynı alanda Doktora yapmaya düşünebilirsiniz.

Yüksek Lisans Seviyesi Hukuk Bölümü Giriş Şartları

Hukuk bölümünden, birinci – ikinci sınıf onur derecesi ya da aynı seviyede uluslararası geçerlilikte bir derecede kazanılmış mezuniyet sonucu, kamusal ve özel hukukun temel prensipleri bilgisi yüksek lisansa kabul edilmek için gereklidir. Farklı bölümlerden mezun olma durumunda, adayın mevcut hukuk bilgisi ve iş tecrübeleri değerlendirmeye alınır.

 • Typical IELTS requirements: Her bölümden en az 6.0 olmak üzere, ortalama 6.5 puan
IELTS Preparation Classes

Hukuk yüksek lisans eğitimine başlamadan önce IELTS seviyenizi yükseltmek istiyorsanız, İstanbul ve Ankara’daki merkezlerimizde esnek ders programlı IELTS sınıflarımıza katılın.

İngiltere’deki üniversitelerin giriş şartlarının okuldan okula değişkenlik gösterdiğini unutmayın..

İngiltere’de Hangi Üniversitelerde Hukuk Yüksek Lisansı Yapılabilir?

İngiltere’de yüksek lisans seviyesindeki en iyi 10 Hukuk okulu için The Guardian University Guide 2019 listesine göz atın:

 1. University of Cambridge
 2. University of Oxford
 3. University of Dundee
 4. London School of Economics
 5. University of York
 6. University College London
 7. Abertay University
 8. University of Durham
 9. University of Glasgow
 10. University of Leeds

University of Cambridge, Oxford, UCL ya da LSE başvurunuz sırasında yardıma mı ihtiyacınız var? SI-UK’in Oxbridge Servisi dünyanın en iyi üniversitelerine yaptığınız başvurularınızı tüm ayrıntılarıyla takip edecek, sizi ve niyet mektubunuzu okul mülakatlarına göre hazırlayacaktır.

Hukuk Lisans Eğitimine Başvurun

İngiltere’deki Hukuk bölümleri hakkında ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanın. Premium Servisimizin en az bir okuldan kabul almanızı garantilediğini unutmayın!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi