İngiltere’de Hukuk Lisans Eğitimi - Bachelor of Laws

İngiltere’de Hukuk Lisans Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve Hukuk okulları sıralamaları.

İngiltere’de Hukuk Lisans Eğitimi

Hukuk Lisansına Giriş

İngiltere’deki Hukuk bölümleri, hukukun temel prensipleri ve uygulama tekniklerinin, kapsamlı ve eleştirel yönden kavranmasını sağlar. Öğrenciler, hukuk ve hukuksal analiz içeriklerini öğrenir, münazara, tartışma ve uzlaşma alanında deneyim kazanır. Örnek mahkeme salonlarıyla, sürecin işleyişi ve gerçek davalar üstüne önemli tecrübeler edinirler.

İngiltere’deki neredeyse bütün Hukuk bölümleri, öğrencilerine, bir firmada bir yıl süreli staj imkanı sağlar; buna ülke dışı firmalar da dahildir. Öğrenciler ayrıca hukuk ile beraber işletme, politika veya gazetecilik gibi farklı bölümleri de okuyabilirler. İngiltere’deki tüm Hukuk lisans programları (LLB) yasal olarak, nitelikli hukuk adıyla The Law Society of England and Wales (İngiltere ve Galler Hukuk Cemiyeti) ve The Bar Council of England and Wales’a (İngiltere ve Galler Barolar Birliği) bağlıdır.

Hukuk Lisansı Sonrasında Kariyer

Hukuk düzeyinde lisans eğitimi sadece hukuk alanında değil, farklı kariyer fırsatlarının da kapısını açar. Savcılık ya da avukatlık gibi alışılagelmiş mesleklerin yanında gazetecilik, iş dünyası, kriminoloji ve birçok faarklı alanda çalışma imkanı vardır.

Lisans düzeyindeki Hukuk eğitimini tamamlayan çoğu öğrenci, yine bu alanda yüksek lisans yapmaya başlar. Ayrıntılı bilgi için Hukuk Yüksek Lisansı sayfamızı ziyaret edin.

 

Londra’nın Merkezinde İleri Eğitim & Öğretim

Dört haftalık kurslarla Hukuk İngilizcesine odaklanarak İngilizce dil seviyenizi yükseltin. İngiltere eğitim sisteminin kalitesinden ve London Centre for Advanced Training & Education’ın (LCATE) uzmanlığından yararlanın.

Bachelor of Laws Entry Requirements

 • Typical International Baccalaureate requirements: 34 points.
 • Typical A-levels requirements: AAB.
 • Typical IELTS requirements: her bölümden en az 6.0 olmak üzere, ortalama 6.5
IELTS Hazırlık Kursları

Hukuk lisans eğitimine başlamadan önce IELTS seviyenizi yükseltmek istiyorsanız, İstanbul ve Ankara’daki merkezlerimizde esnek ders programlı IELTS sınıflarımıza katılın.

İngiltere’deki üniversitelerin giriş şartlarının okuldan okula değişkenlik gösterdiğini unutmayın.

İngiltere’de Hangi Okullarda Hukuk Lisans Eğitimi Alabilirsiniz?

İngiltere’de lisans düzeyindeki En İyi 10 Hukuk Okulu için, The Guardian University Guide 2019 tarafından hazırlanan listeyi inceleyebilirsiniz:

 1. University of Cambridge
 2. University of Oxford
 3. University of Dundee
 4. London School of Economics
 5. University of York
 6. University College London
 7. Abertay University
 8. University of Durham
 9. University of Glasgow
 10. University of Leeds

University of Cambridge, Oxford, UCL ya da LSE başvurunuz sırasında yardıma mı ihtiyacınız var? SI-UK’in Oxbridge Servisi dünyanın en iyi üniversitelerine yaptığınız başvurularınızı tüm ayrıntılarıyla takip edecek, sizi ve niyet mektubunuzu okul mülakatlarına göre hazırlayacaktır.

Hukuk Lisans Eğitimine Başvurun

İngiltere’deki Hukuk bölümleri hakkında ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanın. Premium Servisimizin en az bir okuldan kabul almanızı garantilediğini unutmayın!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi