İngiltere'de Uzay Mühendisliği Eğitimi

İngiltere Havacılık ve Uzay Mühendisliği

Kariyer seçenekleri, giriş şartları ve Uzay ve Havacılık Mühendisliği sıralamaları.

İngiltere’de Havacılık ve Uzay Mühendisliği Eğitimi

Havacılık ve Uzay Mühendisliğinin Tanımı

Havacılık ve Uzay Mühendisliği hava ile etkileşen her çeşit mühendislik ürününün ve ona bağlı teknolojilerin araştırma ve geliştirmesini içerir. Bölüm kendi içinde genellikle Havacılık Mühendisliği ve Uzay Mühendisliği diye ikiye ayrılır. Havacılık Mühendisliği uçak gibi atmosferik araçlarla ilgilenirken, Uzay Mühendisliği hava taşıtları ve atmosferden ayrılan bileşenlerle ilgilenir. (ör: uydular)

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümüne Nasıl Başvurulur?

SI-UK, Havacılık ve Uzay bölümüne başvurunuzda yardımcı olmak için sizi bekliyor. Ücretsiz danışmanlık hizmetimizden bugün bir SI-UK ofisine uğrayarak veya Skype aracılığıyla faydalanın.

Bir Havacılık ve Uzay Mühendisliği derecesi, bir dizi ilgili disiplini kapsar; bunların hepsi tam bir mühendislik ekibi oluşturmak için gereklidir. Bunlar akışkanlar mekaniği, matematik, yazılım tasarımı, tahrik ve malzeme bilimini kapsar. Teknik ve yönetim becerilerinin yanı sıra matematik, fizik ve akışkanlar mekaniğini vurgulaması, diğer mühendislik ve araştırma dallarının bu bölüm mezunlarına açık olduğu anlamına gelir.

Bizdeki “atom mühendisi” tabiri gibi “rocket scientist” güzellemesi İngilizce konuşulan ülkelerdeki popüler kültürde zekâyı vurgulamak için yapılır. İngiltere’de en iyi üniversitelere giriş için aranan yüksek standartta nitelikler de bu tabiri doğrular niteliktedir. 

Havacılık ve Uzay Mühendisliğinde Kariyer

Havacılık ve Uzay Mühendisliği mezunları uçak ve uçak parçaları tasarımı, uçak imalatı, bakım - test ve onarım, uçuş simülasyonu, patent mühendisliği, sistem mühendisliği ve yapı mühendisliği gibi alanlarda kendilerine yer edinebilirler.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği alanında iş olanakları uçak tasarımı, üretimi ve buna bağlı yan sanayi kuruluşlarında geniş bir çapta olabilmektedir. Rolls-Royce Engines, British Airways, Airbus, BAE Systems ve Savunma Bakanlığı gibi dev kurum ve kuruluşlar işe alım yaparken sürekli olarak İngiltere’de Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümleri mezunlarına bakıyor

Havacılık ve Uzay Mühendisliğine Giriş Nitelikleri

 • Typical International Baccalaureate requirements: Minimum 34 puan..
 • Typical A-levels requirements: Matematik ve Fizik içeren AAB..
 • Typical IELTS requirements: Hiçbir bölüm 5.5’tan düşük olmayacak şekilde 6.0 ortalama.
IELTS Hazırlık Sınıfları

Eğer siz de Havacılık ve Uzay Mühendisliği’ne başlamadan önce IELTS puanınızı geliştirmeye ihtiyaç duyuyorsanız Taksim’de bulunan esnek part-time IELTS sınıflarımıza kayıt olabilirsiniz. 

Giriş niteliklerinin İngiltere’de üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterdiğini göz önünde bulundurun. 

İngiltere’de Havacılık ve Uzay Mühendisliği’ni nerede okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için aşağıdaki en iyi on Havacılık ve Uzay Mühendisliği Üniversitesini inceleyin:

 1. University of Cambridge
 2. Imperial College London
 3. Bristol University
 4. University of Southampton
 5. University of Bath
 6. University of Leeds
 7. University of Glasgow
 8. Loughborough University
 9. University of Sheffield
 10. University of Nottingham

 

Cambridge Üniversitesi veya Imperial College London’a başvururken yardıma mı ihtiyaç duyuyorsunuz?  Oxbridge Servisi sizi yoğun mülakat pratikleri ve uzman niyet mektubu önerisiyle sizi başvurunuz esnasında en iyi üniversiteler için hazır hale getirecek.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği okumak için başvurunuzu yapın

Eğer siz de İngiltere’de Havacılık ve Uzay Mühendisliği ile ilgilendiyseniz ücretsiz danışmanlık randevunuzu bugünden ayarlayın. Premium Servis’in size İngiltere’de bir üniversitede Muhasebe ve Finans alanında kabul garantisi verdiğini de unutmayın.

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi