İngiltere’de Gazetecilik Eğitimi

İngiltere’de Gazetecilik Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş şartları ve gazetecilik sıralaması.

İngiltere’de Gazetecilik Eğitimi

Gazetecilik Bölümüne Giriş

Gazetecilik, bir öğrencinin okuyabileceği en eski ve en saygın bölümlerden biridir. İlerleyen teknoloji ve değişen trendler, 21 yüzyılın gazeteciliğini sürekli geliştirmektedir.

İngiltere’deki Gazetecilik okullarının temel eğitimi öğrencileri, basılı ve online kariyer için hazırlamaya odaklıdır. Etkinlik haberleri araştırması ve hazırlaması, kitlelerin eğilimleri ve sorunları, dijital gazetecilik, küresel gazetecilik, dergi ve multimedya gazeteciliği, stenografi teknikleri üzerine yoğunlaşılabilir.

Gazetecilik Bölümüne Başvurun?

İngiltere’de Gazetecilik Bölümü’ne başvuru yapmayı düşünüyorsanız, randevunuzu oluşturun, SI-UK’in ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanın.

Eğitimin son yılı süresince işe yerleşme imkanı vardır. Üniversiteler öğrencilerini tecrübe kazanmaları için teşvik ederler; İngiltere’deki okulların sektör içindeki ortaklarıyla üç aydan bir yıla kadar staj imkanı öğrencilere sunulur.

Gazetecilik Kariyeri

Gazetecilik mezunları müzikten spora, habercilikten sinemaya neredeyse sınırsız çalışma alanına sahiptir. Eleştirmenlik, editörlük, sayfa tasarımı, haber toplama, düzeltme okuması, metin yazarlığı, web düzenleme, PR, sosyal medya ve pazarlama alanlarında da uzmanlaşabilirler.

Gazetecilik Bölümü Giriş Şartları

 • Typical International Baccalaureate requirements: 32-34 puan.
 • Typical A-levels requirements: İngiliz Dili ve Edebiyatı dahil ABB
 • Typical IELTS requirements: Her bölümden en az 6.0 olmak üzere ortalama 6.5 puan.
IELTS Hazırlık Sınıfları

Gazetecilik bölümü öncesinde IELTS seviyenizi yükseltmek istiyorsanız, İstanbul ve Ankara’daki merkezlerimizde esnek ders programlı IELTS sınıflarımıza katılın.

İngiltere’deki üniversitelerin giriş şartlarının okuldan okula değişkenlik gösterdiğini unutmayın.

İngiltere’de Hangi Okullarda Gazetecilik Eğitimi Alabilirsiniz?

İngiltere’deki Gazetecilik okulları hakkında bilgi için, The Guardian University Guide 2019’daki en iyi 10 Gazetecilik okulunu inceleyin:

 1. University of Sheffield
 2. Oxford Brookes University
 3. Cardiff University
 4. Newcastle University
 5. University of Stirling
 6. Kingston University
 7. Edge Hill University
 8. University of Lincoln
 9. University of Strathclyde
 10. Northumbria University

Gazetecilik Bölümü Başvuru Desteği

İngiltere’deki Gazetecilik bölümleri hakkında ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanın. Premium Servisimizin en az bir okuldan kabul almanızı garantilediğini unutmayın!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi