İngiltere’deki Gıda Bilimi ve Teknolojileri Eğitimi

İngiltere’deki Gıda Bilimi ve Teknolojileri Eğitimi

65/5000 Kariyer seçenekleri, giriş şartları ve Gıda Bilimleri için sıralamalar.

İngiltere’deki Gıda Bilimi ve Teknolojileri Eğitimi

Gıda Bilimine Giriş

Gün boyu kaç tane meyve ve sebze yiyeceğimizden, genetik olarak modifiye edilen bitkilere veya yeni pazara çıkmış çocuk içeceğinin içindeki şeker miktarına kadar, Gıda Bilimi hayatımızla içiçedir ve hiçbir zaman manşetlerden aşağı düşmemektedir. Bir İngiltere Üniversitesinde bu bölümü okumak sizin yiyeceklerin kilit yönlerinden büyüleneceğiniz anlamına gelir. Nasıl üretildikleri, sağlıklı ve güvenilir olup olmadıkları, doğal bileşenlere nasıl tepkiler verdikleri, hastalık ve salgınlarla nasıl mücadele ettikleri gibi

Gıda Bilimi, gıdanın tadını daha iyi hale getirmenin, daha güvenli olmasının, maliyetinin ve imalatının iyileştirilebilmesinin yollarını arar; bunun yanı sıra değişen ve gelişen trendlere daima adapte olabilir. Öğrenciler bu bölümde gıda bileşimi, gıda güvenliği, mikrobiyoloji, ürün geliştirme, sürdürülebilirlik ve fizyoloji gibi bir dizi modül üzerine çalışacaklardır.

Gıda Bilimi ve Teknolojilerine Başvurmak?

SI-UK Gıda Bilimi başvurunuza yardımcı olmak için burada. Bugün başlayın ve ücretsiz danışmanlığınızı bir SI-UK bürosunda veya Skype üzerinden ayarlayın.

İngiltere, Gıda Bilimlerinde dünya liderleri arasında saygın bir yer tutmaktadır ve birçok endüstri profesyoneli seçtiğiniz kurumu ziyaret edip size öğretmenlik yapacaktır. Ayrıca Sandviç yerleştirmeleri, bir yıl boyunca sektörde ilk elden deneyim kazanmak isteyen öğrenciler için bir seçenek olarak mevcuttur.

Gıda Biliminde Kariyer

Kariyer fırsatları genellikle araştırma, hijyen, ambalajlama, analiz ve kalite kontrol gibi alanlarda ortaya çıkar. İlgi alanlarına bağlı olarak, öğrencilerin Food Science odaklı pazarlama, halkla ilişkiler, sağlık ve yönetim alanlarında yan dal veya çift ana dal yapma ve çalışabilme fırsatı da vardır.

Gıda Bilimi bölümü okumak için giriş şartları nelerdir?

 • Typical International Baccalaureate requirements: 34 points.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: az 6.0 puan gerektirir ve çoğu üniversite genel ortalama olarak 6.5 puan ister. 
IELTS Hazırlık Sınıfı

Gıda Bilimi lisansından önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, bugün İstanbul ve Ankarada ki ofislerimizde esnek yarı zamanlı IELTS derslerine kaydolun.

Giriş gereksinimlerinin her UK üniversitesi için farklı olduğunu lütfen unutmayın.

Nerede Gıda Bilimi bölümünü okuyabilirim?

İngiltere'de en iyi Gıda Bilimleri kursları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, aşağıdaki on gıda sıralamasındaki en iyi on üniversitenin ayrıntılarını bulabilirsiniz:

 1. University of Surrey 
 2. University of Leeds 
 3. King's College London 
 4. Queen's University Belfast 
 5. University of Reading
 6. University of Nottingham 
 7. University of Newcastle 
 8. University of Lincoln 
 9. Ulster University 
 10. Coventry University 

Gıda Bilimine Başvur

Yemek Bilimi ile ilgili daha fazla bilgi öğrenmek istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden hemen şimdi faydalanın. Hizmet yelpazemiz herkes için bir şeyler sağlarken, Premium Servisimiz ise size İngiltere üniversitelerinden en az bir kabulü garanti etmektedir.

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi