İngiltere’de Fizyoterapi Eğitimi

İngiltere’de Fizyoterapi Eğitimi

Fizyoterapi için kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve sıralamaları.

İngiltere’de Fizyoterapi Eğitimi

Fizyoterapiye Giriş

Fizyoterapi eğitimi öğrencilere hastalık, kazalar ve yaşlılık sebebiyle sorunlar yaşayan her yaştan hastaları tedavi edip yardımcı olmayı öğretir. Nitelikli fizyoterapistler manuel terapi ve terapötik egzersiz yöntemleriyle spinal ve eklemsel problemleri tedavi ederler. Özellikle ameliyatlardan sonra, spor sakatlanmalarıyla, felç ve kaza geçiren hastaların tedavileriyle ilgilenirler.

Fizyoterapi Programına Başvurmak

SI-UK Fizyoterapi başvurularınıza yardım etmek için burada. İstanbul ve Ankara ofislerimizden ücretsiz danışmanlık hizmeti alın, başvurularınıza bugün başlayın.

Fizyoterapi programlarının modülleri birinci yılda iyileşme, onarım ve hareket analizinin temel prensibine yoğunlaşırken ikinci yılda hasta değerlendirmesi ve yönetimine yoğunlaşır. Eğitimin son senesi, fizyoterapi kapsamında bir konuda derinlemesine yapılacak bir araştırmanın yanında klinik muhakeme ve karar alma konularında daha çok sorumluluk alacağınız dönemdir.

Fizyoterapide Kariyer

Fizyoterapi mezunları özel şirketlerde, klinikler, Ulusal Sağlık Servisi’nde (NHS) ya da bir spor kulübünde çalışabilirler. Ortopedi, obstetik, pediatri ve spor tıbbı gibi uzmanlaşacağınız alanlardan bazıları yaşlılarla daha fazla çalışacağınız anlamına gelmektedir.

Fizyoterapi Giriş Şartları

 • Typical International Baccalaureate requirements: 32 puan.
 • Typical A-levels requirements: Biyoloji veya beden eğitimi dersi dahil olmak üzere ABB 
 • Typical IELTS requirements: Her bir bölümde 6.0 altında olmamak üzere 6.5 puan 
IELTS Hazırlık Sınıfları

Bir Fizoyterapi programına başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa İstanbul ve Ankara ofislerimizdeki IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İstenilen IELTS puanlarının farklı okullar için değişkenlik gösterebileceğini unutmayın.

İngiltere’de Nerede Fizyoterapi Eğitimi Almalıyım?

İngiltere'deki en iyi Fizyoterapi programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu alanda Guardian 2018 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın:

 1. Robert Gordon University
 2. University of Birmingham
 3. University of Bradford
 4. University of Southampton
 5. University of Nottingham
 6. University of Liverpool
 7. Cardiff University
 8. Plymouth University
 9. Coventry University
 10. University of Worcester

Fizyoterapi Eğitimine Başvur

İngiltere’de Fizyoterapi programları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Premium Servisimizi kullanan öğrencilerimize ise başvuruları arasından en az bir tanesine yerleşme garantisi veriyoruz!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi