İngiltere’de Sinema Eğitimi

İngiltere’de Sinema Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve sinema okulları sıralaması.

İngiltere’de Sinema Eğitimi

Sinema Bölümü Hakkında

Sinema eğitimi, sinemadaki anlatısal, sanatsal, kültürel, ekonomik ve politik yansımaları keşfetmek için teorik, tarihi ve eleştirel yaklaşımlarla ele alınır. İzlenebilir sinema filmi estetiği ile senaryo metninin çözümlemesi arasındaki zıtlıklar, yapım analizleri, teorik bakış, içerik ve yaratıcılık açılarından incelenir. Sinema eğitimi, film izlemeye bolca zaman ayırmayı, onlar hakkında okuyup yazmayı, filmin anlattıkları ve önemi hakkında tartışmayı gerektirir. Zaman içinde görsel estetik, anlatı biçimleri ve teknik beceri anlayışı geliştirir. Öğrenciler, yapımcı, yönetmen, senarist ve oyunculuk pratikleri yapar, bir film projesinin temel taşlarını, iç yüzünü birebir deneyimleyerek kavrarlar.

Öğrenciler, çekirdek bir öğrenim üssü sağlayacak ve sonraki yıllarda daha fazla çalışmak için atılım sağlayacak bir dizi çekirdek modül arasından seçim yapabilecekler.

Sinema Eğitimi kursuna başvurmak mı?

SI-UK Film Çalışmaları başvurunuza yardımcı olmak için burada. Bugün başlayın ve SI-UK bürosunda veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

İngiltere, zamanın sınamasına dayanan mükemmel sinema, film yapımcıları ve aktörler üretti ve üretmeye devam ediyor. İngilizce dilinin genel yaygınlığı bunun nedenlerinden biridir ve İngiltere'de sinema sektöründe çalışmak isteyen herkes için daha fazla teşvik edicidir.

Sinema Kariyeri

Sinema bölümü mezunları film – video yapımcısı, yayın sorumlusu ya da araştırma görevlisi olarak iş bulabilirler. Pazarlama ve PR, medya yapımları, basın – yayın, sanat ve etkinlik yönetimi, yerel ve ulusal yayın kuruluşlarında çalışabilirler. Sinema mezunu ünlü yönetmen Paul W. S. Anderson, bilgisayar oyunu uyarlaması olan Mortal Kombat filminin yönetmenliği yapmıştır; aynı zamanda Resident Evil, Alien vs. Predator filmlerinin büyük gişe hasılatı yapmasını sağlayan kişi de kendisidir. Eğitiminiz boyunca, kamera kullanma ve görüntüleri montajlama gibi temel sinema bilgilerinin yanında sanat, edebiyat ve kültür alanlarında da derin bilgi sahibi olacaksınız. Sinema eğitimi almanız, medya, iş dünyası hatta hukuk ve yöneticilik sektörlerindeki kariyer fırsatlarını size sunacak.

Film Studies Entry Requirements

 • Typical International Baccalaureate requirements: 33 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: puanı 6.5 olmalıdır. IELTS sınavının tüm bölümlerinden en az 5.5 puan alınmalıdır
IELTS Hazırlık Sınıfları

Sinema Eğitimi Yüksek Lisans programına başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, bugün İstanbul ve Ankarada ki ofislerimizde esnek yarı zamanlı IELTS derslerine kaydolun.

Giriş gereksinimlerinin her UK üniversitesi için farklı olduğunu lütfen unutmayın.

İngiltere’de Nerede Sinema Eğitimi Alabilirsiniz?

İngiltere'deki en iyi Film Çalışmaları kursları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Guardian University Guide 2019'daki ilk on medya ve film üniversitesiyle ilgili ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz:

 1. Queen Mary, University of London 
 2. University of Warwick 
 3. University of Exeter 
 4. Loughborough University 
 5. University of Southampton 
 6. University of Leeds 
 7. Cardiff University 
 8. University of Stirling 
 9. Lancaster University 
 10. University of Kent 

Sinema eğitimi için başvurun

Bölüm, okullar, başvurular ve daha fazlasıyla ilgili ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanın. Premium Servisimizin en az bir okuldan kabul almanızı garantilediğini unutmayın!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi