İngiltere’de Film Yapımı - Prodüksiyon Eğitimi

İngiltere’de Film Yapımı - Prodüksiyon Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş şartları ve Film Prodüksiyonu okulları sıralamaları.

İngiltere’de Film Yapımı - Prodüksiyon Eğitimi

Film Prodüksiyon Bölümü Hakkında

Film Prodüksiyonu Bölümü, belgesel veya bilim kurgu türünden film eleştirmenliğine kadar film yapımının her alanını içeren bir bölümdür. Amaç odaklı stüdyolardaki dijital malzemelerle çalışarak, sinemada anlam yaratmayı öğrenmek kadar, ustalık ve teknik alanlarda da uzmanlık kazanacaksınız. Oyuncularla nasıl çalışacağınızı öğrenebilir; yapım, yapım tasarımı, sinematografi (görüntü yönetimi), senaryo yazarlığı, yönetmenlik, kurgu-montaj, ses tasarımı ve çapraz platform alanlarında uzmanlaşabilirsiniz. Film Prodüksiyon bölümü eğitimini, Dijital Film Yapımı, Ses ve Müzik Tasarımı, Web Tasarım & Geliştirme ya da İnteraktif Animasyon gibi farklı alt dallarda da alabilirsiniz.

Film Yapımı Kursuna Başvuru Yapmak?

SI-UK Film Prodüksiyon başvurunuza yardımcı olmak için burada. Bugün başlayın ve ücretsiz danışmanlığınızı bir SI-UK bürosunda veya Skype üzerinden ayarlayın.

Pek çok farklı Film Prodüksiyon derecesi vardır; Dijital film yapımı, ses ve müzik üretimi, web tasarımı ve geliştirme ya da interaktif animasyon gibi modüller ile.

Film Prodüksiyonunda Kariyer

Film Yapımı, uzun çalışma seçenekleri listesiyle rekabetçi bir alandır. Geniş televizyon, sinema ve reklam dünyasında, eğer çalışma alanınız aşırı özel bir alan değilse, iyi bir mezuniyet derecesiyle kolaylıkla iş bulabilirsiniz. Sinema-TV veya farklı görsel projelerin üretim aşamasında çalışabilir, kostüm, makyaj, saç tasarım ve sahne sorumlusu olabilirsiniz; yapımların set amirliğini ve stüdyo yönetmenliğini yapabilirsiniz. Film ve video yönetmenlerine teknik konularda yardımcı olabilirsiniz. Oyunculara, provalarında eşlik edebilirsiniz. Kamera operatörü ya da ses teknikeri olarak freelance çalışabilirsiniz.

Film Prodüksiyon Bölümü Giriş Şartları Nelerdir?

 • Typical International Baccalaureate requirements: 32 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: puanı 6.0 olmalıdır; IELTS sınavının tüm bölümlerinden en az 5.5 puan alınmalıdır.
IELTS Hazırlık Dersleri

IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa İstanbul ve Ankara’daki merkezlerimizdeki eğitimlerimize katılabilir, seviyenize uygun ders programlarından yararlanabilirsiniz.

Giriş gereksinimlerinin her UK üniversitesi için farklı olduğunu lütfen unutmayın

İngiltere’de Nerede Film Prodüksiyon Eğitimi Alabilirsiniz?

İngiltere’deki en iyi Film Prodüksiyon okulları hakkında daha fazla bilgi için listeye göz atın:

 1. Coventry University 
 2. University of Leeds 
 3. Middlesex University 
 4. UWE Bristol 
 5. Edinburgh Napier University 
 6. University of Sunderland 
 7. Liverpool John Moores University 
 8. Nottingham Trent University 
 9. University of Gloucestershire
 10. University of Suffolk
 11. SAE Institute

SI-UK, Başvularınıza Nasıl Yardım Eder?

Bölüm, okullar, başvurular ve daha fazlasıyla ilgili ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanın. Premium Servisimizin en az bir okuldan kabul almanızı garantilediğini unutmayın!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi