İngiltere'de Eğitim - Öğretim

İngiltere'de Eğitim - Öğretim

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve eğitim sıralaması.

İngiltere'de Eğitim - Öğretim bölümleri

Eğitime Giriş

Eğitim Programları ulusal müfredat ve sınıfa dayalı öğretim ile ilgili bilgi sahibi olmanızı da sağlayacak olan öğretmen eğitimi yeterliliğini almanızı gerektirir. Bu konuya eğilen öğrenciler genellikle eğitimin toplum üzerindeki etkisini incelemek gibi akademik sebeplerle de eğitim bilimlerine yönelirler.  Alınan dersler arasında eğitim tarihçesi, eğitim sosyolojisi ve eğitim psikolojisi yer alır.

Eğitim Çalışmalarına Başvurmak?

SI-UK Eğitim Çalışmaları başvurunuza yardımcı olmak için burada. Bugün arayın ve ücretsiz danışmanlığınızı İstanbul ve Ankara ofislerimizde veya online olarak Skype üzerinden alın.

Öğrencilerin kredilerine yansıyacak olan staj deneyimini edinmeleri önerilir. Bu deneyim öğrencinin birinci elden tecrübe kazanmasına yardımcı olduğu gibi bölümü tamamladıktan sonra tam zamanlı iş başvurularında büyük bir avantaj sağlamaktadır. Birçok İngiltere üniversitesi staj başvurularınıza yardımcı olur.

Eğitim - Öğretim alanında Kariyer

Öğretmenlik programı mezunları öncelikli olarak öğretim alanında çalışmayı düşünebilir. Diğer kariyer seçeneklerinin arasında araştırma, yayıncılık ve yönetim bulunur. Çoğu eğitim programından Kalifiye Öğretmen Statüsü(QTS) ile mezun olmasanız da sonrasında katılacağınız Lisansüstü Eğitim Sertifika Programına(PGCE) ilerleme imkanı sağlar.

Eğitim Öğretim Programına giriş koşulları

 • Typical International Baccalaureate requirements: 32 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: Her bir bölümde 5.5 altında olmamak üzere 6 puan 

IELTS Hazırlık Sınıfları

Bir Eğitim Çalışmaları programına başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa İstanbul ve Ankara ofislerimizdeki IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İstenilen IELTS puanlarının ingilteredek her okul için farklılık göstereceğini unutmayın.

İngiltere’de Eğitim Programını Nerede Almalıyım?

İngiltere'deki en iyi Eğitim Çalışmaları programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu alanda Guardian 2019 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın:

 

 1. University of Cambridge
 2. University of Southampton 
 3. Durham University 
 4. University of East Anglia 
 5. UWE Bristol 
 6. University College London 
 7. St Mary's University College, Belfast
 8. University of Reasing 
 9. University of Stirling 
 10. Liverpool Hope University 

Cambridge ya da UCL’e başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz, mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Eğitim Çalışmaları Programına Başvurun

İngiltere’de Eğitim Çalışmaları programları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Premium Servisimizi kullanan öğrencilerimize ise başvuruları arasından en az bir tanesine yerleşme garantisi veriyoruz!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi