İngiltere’de Dilbilimi Eğitimi

İngiltere’de Dilbilimi Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve Dilbilimi için sıralamalar.

İngiltere’de Dilbilimi Eğitimi

Dilbilim'e Giriş

Dilbilim (Linguistik), bir cümlenin nasıl kurulması gerektiğinden, dilin akıcılığı ve açıklığına, dilin tüm çalışma prensiplerini inceler. Ses, dilbilgisi, farklı dillerin anlamları, farklı halklar ve kültürlerce konuşulan diller ile çalışmak keskin bir analitik zeka gerektirir. Reklam ve pazarlama analizlerinden dünya liderlerinin politik söylemlerine kadar genişleyen konu aralığında, öğrenciler, dili parça parça inceleyerek en etkili şekilde öğrenirler.

Dilbilim Bölümüne Başvuru Yapmayı mı Düşünüyorsunuz?

İngiltere’de Dilbilim Bölümü’ne başvuru yapmayı düşünüyorsanız, randevunuzu oluşturun, SI-UK’in ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanın.

Öğrenciler, eğitimin ilk yılında fonetik ve sesbilim, sözdizim ve sosyaldilbilim dersleri alırlar. İkinci ve üçüncü sene, dil edinim ve yaş ilerledikçe dil öğrenme zorluğu gibi daha karmaşık konu başlıkları üstüne çalışırlar.

Dilbilim Alanında Kariyer

Dilbilim bölümü mezunları, konuşma ve dil terapisi, çevirmenlik, İngilizce öğretmenliği, gazetecilik alanlarında kariyer yapma fırsatı bulabilirler.

Dilbilim Bölümü Giriş Şartları

 • Typical International Baccalaureate requirements: 30 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: Her bölümden en az 6.0 olmak üzere ortalama 6.5 puan
IELTS Hazırlık Kursları

Dilbilim bölümü öncesinde IELTS seviyenizi yükseltmek istiyorsanız, İstanbul ve Ankara’daki merkezlerimizde esnek ders programlı IELTS sınıflarımıza katılın.

İngiltere’deki üniversitelerin giriş şartlarının okuldan okula değişkenlik gösterdiğini unutmayın.

İngiltere’de Hangi Okullarda Dilbilim Eğitimi Alabilirsiniz?

İngiltere’deki Dilbilim okulları hakkında bilgi için, QS Bölüm Bazlı Dünya Üniversite Sıralamaları 2018’deki en iyi 10 Dilbilim okulunu inceleyin:

 1. University of Cambridge
 2. University of Edinburgh
 3. University of Oxford
 4. Lancaster University
 5. University College London
 6. University of Birmingham
 7. University of Manchester
 8. King's College London
 9. Newcastle University
 10. Queen Mary, University of London

University of Cambridge, Oxford ya da UCL başvurunuz sırasında yardıma mı ihtiyacınız var? SI-UK’in Oxbridge Servisi dünyanın en iyi üniversitelerine yaptığınız başvurularınızı tüm ayrıntılarıyla takip edecek, sizi ve niyet mektubunuzu okul mülakatlarına göre hazırlayacaktır.

Dilbilim Bölümüne Başvurun

İngiltere’deki Dilbilim bölümleri hakkında ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanın. Premium Servisimizin en az bir okuldan kabul almanızı garantilediğini unutmayın!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi