İngiltere’de Dijital Medya Eğitimi

İngiltere’de Dijital Medya Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve Dijital Medya Okulları sıralamaları.

İngiltere’de Dijital Medya Eğitimi

Dijital Medya’ya Giriş

İngiltere’deki Dijital Medya bölümleri, sineme – televizyon, animasyon, oyun ve web tasarımı alanlarında projeler tasarlamak ve geliştirmek için ihtiyacınız olan uygulama ve teori bilginizi arttırma fırsatı sunar. Okulların gelişmiş olanakları sayesinde sektör standartlarındaki Adobe, Apple, Autodesk gibi araçların birebir pratiğini yaparak televizyon ve müzik sektörü, kurgu-montaj programları, fotoğraf stüdyoları gibi çalışma alanlarına giriş imkanı elde edebilirsiniz.

Okulların Dijital Medya bölümleri oyun ve web tasarım – geliştirme, 3D grafik veya dijital modelleme gibi sektör içinde yer almak istediğiniz alana göre çok çeşitli iş imkanları sağlar. İngiltere’deki çoğu okul, iş imkanı ve deneyimini de kapsayan dört yıllık lisans bölümlerine sahiptir.

Dijital Medya Bölümlerine Nasıl Başvuru Yapılır?

SI-UK olarak Dijital Medya bölümlerine ücretsiz başvuru desteği sağlıyoruz. Danışmanlarımızdan randevu almak için hemen iletişime geçin.

Dijital Medya bölümü ders içerikleri, dijital medya teknolojileri, dijital medya için grafik tasarım, kritik analiz, fotoğraf, internet tabanlı medya (sosyal medya), uygulamalar (aplikasyonlar) ve dijital medyanın toplumsal etkilerini kapsar. Tüm bu derslere ek olarak, HTML, CSS, JavaScript gibi temel web geliştirme araçları ve Android App Inventor, WordPress gibi yeni medya uygulamaları için de eğitim verilir.

Dijital Medya Alanında Kariyer

Bölümden başarıyla mezun olanlar, Dijital Medya kariyerlerine ticari ve kamusal birçok alanda başlayabilir. Alınan eğitimle beraber kazanılmış olan yetenekler tasarım, pazarlama, içerik oluşturma ve web geliştirme, dijital araştırma, ses tasarımı, post prodüksiyon gibi farklı kariyer alanlarında da kullanılabilir.

Dijital Medya eğitimi, kazandırdığı yetenekler sayesinde medya sektörü genelindeki dijital medya acentelerinden büyük medya şirketlerine, özellikle de internet, pazarlama ve iletişim departmanlarında çalışmanız için geniş bir işveren yelpazesinden talep görme ayrıcalığını size sunar.

Dijital Medya Bölümlerine Giriş Şartları

 • Typical International Baccalaureate requirements: 28 points.
 • Typical IELTS requirements: Her bölümden en az 5.5 olmak üzere ortalama 6.0 puan
IELTS Hazırlık Sınıfları

Dijital Medya bölümü öncesinde IELTS seviyenizi yükseltmek istiyorsanız, İstanbul ve Ankara’daki merkezlerimizde esnek ders programlı IELTS sınıflarımıza katılın.

İngiltere’deki üniversitelerin giriş şartlarının değişiklik gösterdiğini unutmayın.

İngiltere’de Hangi Okullarda Dijital Medya Eğitimi Alabilirim?

İngiltere’deki Dijital Medya Bölümleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için, en iyi 10 Medya ve İletişim okuluna göz atın:

 1. Strathclyde University
 2. University of Leeds
 3. Loughborough University
 4. University of Surrey
 5. University of Sheffield
 6. Newcastle University
 7. Lancaster University
 8. University of Nottingham
 9. University of Southampton
 10. University of East Anglia

Dijital Medya Bölümüne Başvurun

İngiltere’de Dijital Medya Bölümü’ne başvuru yapmayı düşünüyorsanız, randevunuzu oluşturun, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanın. Premium Servisimizin en az bir okuldan kabul almanızı garantilediğini unutmayın!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi