İngiltere Biyoteknoloji Bölümü

İngiltere Biyoteknoloji Bölümü

Kariyer seçenekleri, giriş şartları ve Biyoteknoloji sıralaması.

İngiltere Biyoteknoloji Bölümü

Biyoteknolojiye Giriş

Biyoteknoloji lisansı, öğrencilere antibiyotikler, endüstriyel kimyasallar ve genetiği değiştirilmiş ürünler gibi biyolojik sistemlerin kontrollü ve bilinçli manipülasyonu alanınlarında çalışmak için gereken beceriyi kazandırır. İngiltere'de Biyoteknoloji eğitimi, bilimin her alanında kariyer yapmaya yönelik sağlam bir temel sağlar. Bu alanlar gıda, eczacılık veya çevre sektörlerini içerebilir ve tüm programlar sizi biyoteknolojinin pratik ve teorik yönleriyle donatacaktır.

İngiltere'de yaklaşık 21.000 kişiyi istihdam eden 450 biyoteknoloji firması bulunmaktadır. İngiltere'deki firmalar, Avrupa'daki ürünlerin% 35'ini (biyoteknolojik ilaç geliştirme) ve geç evre klinik çalışmalar için geliştirilen yeni ilaçların da % 41'ini üretmektedirler. Birçok Biyoteknoloji programı İngiltere'deki üniversitelerle yakın bağlantıda olan Astrazeneca, Avecia, Glaxosmithkline, Unilever ve Syngenta gibi dünya lideri şirketlere sandviç yerleştirme olanakları sunmaktadır.

Program modülleri; biyoteknoloji ve yönetim, çevresel biyoteknoloji, gıda biyoteknolojisi, farmasötik bilimler, biyolojik kimya, ilaç geliştirme, moleküler biyoloji, hücre biyolojisi, proteinler ve enzimler, genler ve genomik, protein yapısı ve fonksiyonu, immünoloji, biyokimyasal mühendislik ve kimya mühendisliği derslerini içerebilir.

Bioteknoloji Bölümüne Başvurmak?

SI-UK Biyoteknoloji programı başvurunuza yardımcı olmak için burada. Bugün arayın ve ücretsiz danışmanlığınızı İstanbul ve Ankara ofislerimizde veya online olarak Skype üzerinden alın.

İngiltere, Fen Bilimleri eğitiminde dünyanın en büyük öncülerinden biridir ve binlerce uluslararası öğrenci, dünyanın önde gelen akademik araştırmacılarından ve modern altyapıya sahip en son teknoloji kaynaklarından yararlanmak için burada eğitim almayı seçmektedir.

Biyoteknolojide Kariyer

Moleküler biyoloji, genetik, biyokimya, ilaç geliştirme, immünoloji ve diğer bilim dallarında, nitelikli bilim insanlarını bünyesine katmak isteyen bir çok çeşitli araştırma enstitüsü ve endüstri mevcuttur. Kariyer olanaklarından bazıları:

 • Biyoproses teknolojisi ve gelişimi
 • Fermantasyon bilimi
 • Genetik manipülasyonu ve mühendisliği
 • Protein mühendisliği
 • Ürün saflaştırılması
 • Hücre kültürü
 • Üretim
 • Kalite kontrol
 • İlaç ve gıda üretimi

Biyoteknoloji Giriş Koşulları

Biyoteknoloji eğitimi almak isteyen öğrencilerin, matematiğin yanı sıra kimya dersi almış olmaları ve ek olarak fen bilimlerinden herhangi birini (tüm üniversitelerde zorunlu olmamakla birlikte) almaları beklenir. Kimya ile birlikte alınmış olan başka iki fen bilimi dersi ideal bir kombinasyon olacaktır.

 • Typical International Baccalaureate requirements: 32-35 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB, biyoloji, kimya, fizik veya matematik gibi bilim konuları dahil.
 • Typical IELTS requirements: : Her hangi bir bölümden 6.0’dan düşük olmamak kaydıyla ortalama 6.5 puan.
IELTS Hazırlık Sınıfları

Bir Biyoteknoloji programına başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa İstanbul ve Ankara ofislerimizdeki IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İstenilen IELTS puanlarının farklı okullar için değişkenlik gösterebileceğini unutmayın.

İngiltere'de Nerede Biyoteknoloji Programı Okuyabilirim?

İngiltere'deki en iyi Biyoteknoloji programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Guardian 2019 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında bilgi bulabilirsiniz:

 1. University of St Andrews
 2. University of Oxford
 3. University of Cambridge
 4. University of Warwick
 5. Ulster University
 6. University of York
 7. University of Dundee
 8. Durham University
 9. University of Portsmouth
 10. University of Surrey

Cambridge, Oxford ve UCL’e başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz, mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Biyoteknoloji Eğitimine Başvurun

İngiltere’de Biyoteknoloji  programları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Premium Servisimizi kullanan öğrencilerimize ise başvuruları arasından en az bir tanesine yerleşme garantisi veriyoruz!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi