İngiltere’de Bilgisayar Mühendisliği

İngiltere’de Bilgisayar Bilimleri

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve Bilgisayar Bilimleri Okulları için sıralamalar.

İngiltere’de Bilgisayar Bilimleri Bölümü

Bilgisayar bilimleri

İngiltere, bilgi işlem gelişiminde önemli bir araç olmuştur ve 21. yüzyılda çığır açan yenilikler sunmaya devam etmektedir. İngiltere üniversiteleri Computer Science alanında ön planındadır ve birçok departman dünyanın en iyi şirketleri için araştırma yürütmektedir. Fırsatlar sınırsızdır ve İngiltere'deki bir üniversitede dünyada ilk 100 sırada yer alan okullarda mükemmel öğretim garantilidir.

Computer Science bölümüne nasıl başvurabilirim?

SI-UK Computer Science başvurunuzda size yardımcı olmak için burada. Bugün harekete geçin ve ücretsiz danışmanlık hizmetimizden SI-UK ofislerimize gelerek veya Skype aracılığıyla faydalanın.

Yeni araçlar, programlar ve geliştirme kitleri BT, oyun geliştirme, yazılım mühendisliği, tasarım ve güvenlik alanlarındaki bilgi ve becerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.İngiltere Üniversitelerinin birinden alacağınız bir Computer Science derecesi size iş dünyasındaki kurum ve organizasyonlarda gerekli temel yetkinlikleri kazandırır.  

Bilgisayar Bilimleri Alanında Kariyer

Computer Science mezunları, sistem analistliği, bağımsız danışmanlık, yazılım geliştiriciliği, programcılık, veri analistliği ve yöneticilik gibi övünülecek istihdam olanaklarına sahiptirler. Mezuniyet üzerine ilk istihdam çeşitli eğitim programları, giriş seviyesinde programcı pozisyonları ve çaylak proje ekibi üyeliği gibi şekillerde olur.

Tüm sektör ve endüstrilerdeki yetenek ihtiyacı, Computer Science mezunlarının hangi alanda çalışmak istediklerine kendilerinin karar vermelerini sağlıyor. 

Bilgisayar Bilimleri bölümü için giriş nitelikleri

 • Typical International Baccalaureate requirements: 34 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: 6.5 ortalama, herhangi bir bölümden 6.0 altına düşmemek şartıyla.
IELTS Hazırlık Sınıfları

Eğer siz de Computer Science eğitiminize başlamadan önce IELTS skorunuzu geliştirmeye ihtiyaç duyuyorsanız, hemen İstanbul-Taksim’deki ofisimizde IELTS sınıflarımıza kayıt olun. 

Giriş niteliklerinin üniversiteden üniversiteye farklılık gösterebileceğini lütfen göz önünde bulundurun.

İngiltere’de nerede Bilgisayar okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Computer Science bölümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için 2019 Guardian Universite Rehberi’nde ilk 10 sırada bulunan Computer Science üniversitesilerine göz atabilirsiniz:

 1. University of St Andrews
 2. University of Cambridge
 3. University of Oxford
 4. Loughborough University
 5. Imperial College London
 6. University of Warwick
 7. Durham University
 8. University of Southampton
 9. University of Leeds
 10. University of Surrey

Eğer siz de İngiltere’de Computer Science hakkında daha fazla bilgi öğrenmek istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden şimdi faydalanın. Premium Servis kullanarak bir İngiltere Üniversitesi’nden en az bir kabulünüzü garanti altına aldığınızı unutmayın. 

Bilgisayar Bilimleri bölümüne başvurun

İngiltere’de Bilgisayar Bilimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Premium Servisimizi kullanan öğrencilerimize ise başvuruları arasından en az bir tanesine yerleşme garantisi veriyoruz!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi