Mezuniyet sonrası istihdamda Dünya sıralamasında ilk 50'ye girmiş 6 İngiliz Üniversitesi

Güncel Haberler

İngiltere'de bulunan üniversiteler ile ilgili en güncel haberler, İngiltere bursları, bölümleri ve okul sıralamaları. Lisans ve yükseklisans tercihleriniz ile ilgili güncel içerikler.

Mezuniyet sonrası istihdamda Dünya sıralamasında ilk 50'ye girmiş 6 İngiliz Üniversitesi

13 September 2017

QS tarafından yeni yapılan sıralamaya göre altı İngiltere üniversitesi mezun işe alınabilirliği konusunda dünyada ilk 40 sıralamasında yer aldı.

Sıralama sadece işe alınma konusuna değil aynı zamanda işverenlerin itibarlarına, partnerliklerine ve mezun ücretlerine de odaklandı. Sıralamada Cambridge Üniversitesi İngiltere'nin en yüksek dereceli enstitüsü olarak 6. sırada yer alırken Oxford 8. ve University College London 17. sıradan ilk 20'de kendine yer buldu.

Sıralamada yer alan diğer UK üniversiteleri ise Imperial College London (29. sıra) University of Manchester (33. sıra) ve University of Bristol (50. sıra) oldu. California Stanford University ise ilk sıradaki yerini korudu.

Bu dünyanın en iyi üniversitelerinde okumak ve mezun olduktan sonra hayallerinizdeki işe kavuşmak ister misiniz? Oxbridge Hizmeti sayesinde ihtiyacınız olan görüşme eğitimi ve bireysel beyannamenizi yazmak için gereken eğitimi alabilirsiniz. Hemen bugün ücretsiz danışma ayarlayın!

 SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi